Kruhy pod očima nejsou sexy, zbavte se jich!

Poslední aktualizace: 31.10.2013

Pokud některá kosmetická vada dokáže spolehlivě a výrazně ubrat na kráse, jsou to právě kruhy pod očima.  Mohou mít různou podobu, ale zaručeně jsou vždy vidět. Vliv kruhů pod očima je na celkový dojem maximální. Jestliže tedy stejným či podobným kosmetickým problémem trpíte, měli byste začít jednat.

Unavená žena

Nejdůležitější je pochopit, z jakého důvodu se u vás kruhy pod očima objevují. Může se jednat dokonce i o známku jiného fyzického onemocnění. Možná máte málo spánku či tekutin. Kosmetickými problémy se také projevuje špatně zvolená a nevyvážená strava.

Nevzhledné kruhy pod očima mají několik příčin

Kruhy pod očima poznáte snadno. Nejdou totiž přehlédnout a tak je celkem zbytečné si uvádět nějaké detailní popisy. Základním znakem jsou totiž samotné kruhy pod očima. Někdy mohou být doprovázeny také povolenou pletí v oční oblasti a vytvářením tzv. váčků pod očima. Povolená pleť v oční oblasti je lemována kruhovými náznaky a může mít různé odstíny. Čím tmavší je, tím výraznější se kruhy pod očima stávají.

Hlavní příčinou většiny kosmetických vad je špatný či nevyvážený životní styl. Pokud si ovšem myslíte, že je váš životní styl správný, může se jednat o zdravotní problém, který byste měli začít řešit co nejdříve nebo nezjištěnou alergickou reakci. Mezi další nejčastější příčiny kruhů pod očima patří stres, nedostatek spánku a málo tekutin. Jak sami vidíte, nevzhledné kruhy pod očima může způsobovat cokoliv. Stejné snadno se jich ale můžete při troše trpělivosti zbavit.

Zbavte se postupně kruhů pod očima jednou provždy

Nejrychlejším a nejjednodušším řešením na kruhy pod očima je samotná prevence. Měli byste proto dodržovat základní pravidla zdravého životního stylu a také spát dostatečně dlouho. Kruhy pod očima nejčastěji vznikají z nevyspání, a pokud jsou zde i jiné příčiny, může nedostatek spánku zvětšit a ztmavit váčky pod očima, což působí mnohem výrazněji.

Jestliže všechna základní pravidla dodržujete, možná máte jen nedostatek vitamínů. Při náhlé tvorbě kruhů pod očima může chybět tělu železo nebo vitamín A. Kůže pod očima je totiž mnohem citlivější a tenčí než zbylá pleť. Kruhy se nejčastěji tvoří kvůli špatnému průtoku krve v těchto místech. Stačí tedy skutečně málo k tomu, aby se povolila nebo podráždila.

Chcete se zbavit kruhů pod očima okamžitě?

Kruhy pod očimaK rychlému, i když často krátkodobému odstranění kruhů pod očima slouží spousta rad. Při pravidelném opakování některých účinných postupů můžete kruhy pod očima zmírnit nebo úplně odstranit.

Na kruhy pod očima existují také různé kosmetické přípravky. Velmi užitečné jsou speciální vyživovací krémy, které o citlivou pleť pod očima pečují. K rychlému zamaskování můžete využít speciální korektory, které nevzhledné kruhy pod očima skryjí alespoň na pár hodin. Využívejte ovšem maskování pouze při zvláštních příležitostech, abyste nezatěžovali pokožku mnohem víc a neprohloubili si tak tento kosmetický problém ještě víc. Berte je jako první pomoc k zamaskování kruhů a ne jako prostředek k jejich odstranění.

Zajímavý a účinný recept pro odstranění kruhů pod očima

Mezi oblíbené recepty pro odstranění kruhů pod očima patří heřmánkový čaj. Nebudete jej ale pouze pít, jak vás možná napadlo. Nejprve si uvařte horkou vodu, do které vložte dva sáčky heřmánkového čaje. Čaj v žádném případě neslaďte! Po vychladnutí sáčky vytáhněte, mírně osušte a přiložte na oči.

Podobně ovšem působí také plátky okurky nebo syrové brambory. Každému pomáhá něco jiného a pro jistý účinek je tedy potřeba trocha toho trpělivého hledání. K úspěchu je ovšem nutná také pravidelnost.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)