Jaké možnosti nabízí moderní stomatologie?

Stomatologická péče přináší spoustu otázek a dohadů. Bezesporu se jedná o jednu z nejdůležitějších povinností v případě, že toužíte po zdravém a také estetickém stavu vašich zubů. Mnoho lidí stav svých zubů příliš podceňuje a vystavuje se tak riziku následných problémů s chrupem, které jsou nejen komplikované, ale velmi často také bolestivé. Bělení zubů

Estetický dojem je u chrupu také velmi důležitý, protože i když si to neuvědomujete, právě vzhled vašich zubů dělá celkový dojem i na vás samotné. Základem hezkého chrupu je pravidelná preventivní stomatologická péče, pravidelné a časté čištění zubů ale i včasné návštěvy stomatologa při začínajících problémech s chrupem. Existují ovšem i další možnosti, jak vzhled a stav svého chrupu zlepšit.

Bělení zubů je atraktivní variantou pro zářivý úsměv

Moderní technika bělení zubů se používá v případě, že je váš chrup zažloutlý, zašedlý nebo jinak zbarvený díky kouření, konzumace čaje a kávy, nebo věkem.

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují barvu zubů. Bělení si však s tímto nepříjemným problémem dokáže účinně poradit. Krásný úsměv je navíc v dnešní době i společenskou nutností, rozhodně tedy nemávejte rukou nad zbarvením vašich zubů.

Před samotným bělením je potřeba najít původ problému

Pokud se rozhodnete pro vybělení zubů, je vhodné předtím podstoupit stomatologickou prohlídku a zjistit přesnou příčinu zabarvení vašich zubů. Velmi důležitý je i speciální stomatologický proces vyčištění zubů, které částečně zbaví chrup zabarvení a napomohou k úspěchu následného bělení.

Podle závažnosti zabarvení můžete podstoupit u stomatologa profesionální vybělení zubů při jednorázové návštěvě, nebo dosáhnout dokonalých výsledků při několika návštěvách po sobě. Touto profesionální metodou lze dokonce i předcházet dalšímu zabarvování.

Je vhodnější využít bělení zubů v ordinaci, nebo doma?

Pro větší komfort a maximální účinek existují dokonce dvě různé formy bělení, které se dají kombinovat. Je tedy možné zvolit domácí, nebo ordinační bělení zubů. Tato volba se odvíjí od původu zabarvení. Vždy je vhodné vše konzultovat s odborníkem, který má zkušenosti s řešením těchto problémů.

I chybějící zuby lze kvalitně nahradit

Většinovou populaci často věkem začnou trápit problémy se ztrátou zubu. Může se jednat jak o estetický problém, tak o zdravotní. Vše lze ovšem díky moderní stomatologii efektivně řešit.

Moderní zubní implantáty jsou nejlepší variantou, jak doplnit chybějící zub. A to dokonce tak kvalitně, že nebude znát, že vám kdy nějaký scházel. Oproti zubnímu můstku nehrozí u zubního implantátu riziko poškození okolních zubů. Také se nemusíte potýkat s nepříjemným pocitem, který cizí těleso v ústech v případě můstku vyvolává.

Další předností je taky odolnost a dlouhodobá životnost zubního implantátu. Samotnému zavedení implantátu předchází podrobné vyšetření ve stomatologické ordinaci, které zajistí perfektně provedený zákrok.

Úsměv Když váš chrup postrádá více zubů

Zubní implantáty jsou vhodné i pro případ, že vám schází více zubů. Velmi často se na ně přechází i tehdy, kdy se zdá být jediným řešením zubní protéza při ztrátě celého chrupu. I rozsáhlé vady chrupu lze tedy účinně zacelit bez rizik a ústupků. Není tedy divu, že tento elegantní a dlouhotrvající způsob nápravy chrupu získává stále více příznivců.

Zubní implantáty se upevňují přímo do čelisti. Můžete si takový implantát představit například jako šroub, kterým zubní implantát do jisté míry je. Tím se zbavíte nepohodlí zubní protézy, složité údržby a neustálého strachu z toho, zda se v nevhodnou chvíli protéza neuvolní. Tyto implantáty se totiž stanou vašimi třetími zuby ve všech ohledech.

Pro skutečně kvalitní a špičkovou práci vyhledejte například zubní implantáty Praha, kde si vyberete z nabídky předních specialistů.

Moderní stomatologie nabízí celou řadu kvalitních služeb

Ani zde ovšem péče moderní stomatologie zdaleka nekončí. Kromě bělení zubů a zubních implantátů můžete využít také řešení problémů s paradentózou, srovnání křivých zubů a dalších moderních postupů, které vyřeší vaše problémy se zdravím chrupu i jeho estetickým dojmem.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)