Jak správně vybrat sponu do vlasů

Poslední aktualizace: 4.11.2015

Máte dlouhé nepoddajné vlasy a nevíte, co s nimi, aby vás netížily po celý den? Nebo sháníte jen originální vlasový doplněk, kterým zaujmete vaše okolí? V obou případech jistě oceníte spony do vlasů. I při jejich výběru byste si ale měli dát pozor na několik věcí.

4rl4mn6ro4c1xaun3ibsj399mhv8td

Doplňte svůj styl

V první řadě by spona měla samozřejmě zajímavě vypadat, tak aby tato ozdoba zaujala a hodila se jak k vlasům, tak k vašemu celkovému stylu. Pokud chcete být jedineční, určitě vyzkoušejte menší prodejny, včetně e-shopů. Šance, že v kanceláři či v MHD potkáte někoho s naprosto stejným doplňkem ve vlasech, je v tomto případě poměrně malá. Při nákupu se nebojte ani pestrých barev, které oživí vaše vlasy.

Kromě toho je důležitá lehkost, to platí zvláště pro ženy s objemnými vlasy. Zajisté přece nechcete nosit na hlavě ještě další těžký předmět. I výrazné, až masivní spony do vlasů lze už dnes ovšem vyrobit tak, aby vážily co nejméně. Na trhu tak bez problému narazíte i na spony, které váží méně než 20 gramů. Jak už přitom bylo řečeno, ani tato „lehkost“ nebrání tomu, abyste sehnali dostatečně velkou a nápaditou sponu.

1hfq0eou6e2z28pvqa8lu9qp5r3zrq 4e4g30gdv490eh0mef5gikpsvjqccg

Důležitá je velikost i pevnost

Zvláště při nákupu přes internet si ale před tím, než za sponu zaplatíte, ověřte, jakou má velikost – ty se totiž liší. Nejmenší spony jsou určené pro jemné a málo husté vlasy, pro opravdu husté a dlouhé vlasy se naopak pokuste sehnat některý z maxi modelů. Pokud si ale s velikostí ozdoby do vlasů nejste jistí, nemusíte se bát, existují i univerzální spony, které jsou vhodné pro všechny.

Stejně tak si nezapomeňte zjistit, jak je vámi zvolená spona do vlasů pevná. Tato vlastnost je důležitá například pro to, abyste později při vytváření účesu nemuseli využívat další pomůcky jako gumičky či pinety. Pokud nosíte ráda klobouky nebo čepice, oceníte pevné spony také, protože vám vydrží ve vlasech i pod nimi.


2ourvuohnfnbpnt9lrf47itw4519d1
  5avj01fjhunccs4jas3n7n78m3acfu

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)