Jak sladit módní doplňky

07-05-51-129_640 Kabelka, šátek, boty, šperky, hodinky, ale i make-up či účes jsou módními doplňky, které dotváří a hlavně oživují náš outfit. Doplňky nás mohou vynést na módních nebes, nebo naopak svrhnout do módního pekla. Jak s nimi pracovat a jak je sladit, abychom dosáhli vytouženého efektu?

Ráno odcházíte s domu, stojíte před zrcadlem a bedlivým okem kritizujete svůj outfit. Přemýšlíte, zdali se ta kabelka hodí k botám, zdali šperky ladí s make-upem a zdali účes odpovídá celkovému vzhledu. Po chvilce to vzdáte, a buď odcházíte do práce, nebo se jdete převléci. Odvěkým problém se totiž stala otázka sladění a kombinování doplňků. Zajímá vás, jak nešlápnout vedle?

Sladění a kombinování barev

Sladění barev celkového outfitu není vůbec jednoduché. Použití doplňků různých barev je špatně, stejně tak jako aplikace stejné barvy. Zvolíte-li totiž doplňky různých barev, budete působit lacině, někdy možná až kýčovitě. Doplňky by měly být sladěny ve stejných barvách, připouští se kombinaci několika odstínů téže barvy.

Vyvarujte se však použití stejné barvy celkového outfitu. Kombinace stejné barvy na šatech i doplňcích vede k nevýraznosti. Pokud se bojíte barev, volte raději doplňky v univerzálních barvách.

Stejný či rozdílný styl?

Při kombinování doplňků bychom si měli dát pozor také na různé styly. Nejlepším řešením je sladění doplňků ve stejném stylu. Můžete však vyzkoušet i kombinaci více stylů, například něžné šaty s koženou či jeansovou bundou.

Proužky a puntíky aneb vzory

Na závěr si dejte pozor na vzory. Zde platí asi nejpřísnější pravidlo. Nekombinujte různé vzory, například puntíky s proužky, ani květiny s leopardím vzorem.

Doplňky se můžete nechat inspirovat na této adrese.

Šperky

Co se šperků týče, je jen na vás, zdali zvolíte tradiční českou bižuterii nebo luxusní šperky, například Friedrich Lederwaren.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)