Jak předcházet povislým prsům

Poslední aktualizace: 31.8.2015

Je více než jasné, že s přibývajícím věkem se prsa stávají méně atraktivní. Bohužel prsní tkáně stárnou o dva až tři roky rychleji, než zbytek těla. Není toho sice mnoho, co se dá učinit s genetickými dispozicemi, ale naštěstí existují možnosti, jak povislá prsa oddálit. Už jen tím, že se budeme vyhýbat některým běžným zlozvykům, můžeme udržet jejich svěžejší vzhled, jak jen to půjde. Tyto následující zlozvyky mohou způsobit to, že nejsou prsa příliš pevná.

Jak předcházet povislým prsům

Výběr špatné podprsenky

Ačkoliv se vám to na první pohled nemusí tak vůbec jevit, jde o jeden ze závažných zlozvyků. Většina podprsenek je vyrobená z flexibilních materiálů, které se po určité době natáhnou. Prvotním úkolem podprsenky je poskytovat prsům podporu. Vytahané materiály tento základní úkol přestávají plnit. Proto neváhejte udělat „čistku“ ve vašem prádelníku a vyhoďte staré podprsenky. Při nošení takové podprsenky, která nedoléhá, se prsa volně pohybují. To vytváří stres pro pokožku a vnitřní prsní tkáně, které tak ochabují. Proto je velmi důležité nepodcenit nejen správný výběr materiálu, ale i tvar a velikost podprsenky. Jen tak splní svůj účel.

Nedávno proběhly i diskuze, že podprsenky způsobují rakovinu prsu. Jediné na čem se odborníci shodli, bylo, že velkou roli hraje správný výběr (velikost) podprsenky. Některé ženy nosí menší číslo a prsa v ní utlačují, aby je opticky zvětšily a vytvořily si atraktivní dekolt, kde se ňadra derou ven.

TIP: Chcete docílit krásného dekoltu? Slyšeli jste již někdy o neviditelné samodržící podprsence? Pokud ne, přečtěte si informace na SamodrziciPodprsenka.cz.

Kouření

Kouření nepřispívá jen k předčasným vráskám a celkovému dřívějšímu stárnutí organismu, ale ovlivňuje i elasticitu. Snižování elasticity je důsledkem ubývání kolagenu a zhoršení krevní cirkulace. Oba zmiňované jevy pokožku oslabují a vedou k rychlejšímu stárnutí.

Nárazové diety

Vyvážená strava je pro lidské zdraví nesmírně důležitá. Hladovění a podobné diety založené na faktu, že tělu chybí živiny, přispívá k ochabování prsou. Rychlé úbytky na váze mají velký vliv na pokožku, která se nestačí přizpůsobovat. Pokud chceme hubnout, musíme tak učinit pozvolna a bez jojo efektu.

Nadmíra opalování

To je také stará pravda, kterou budete nejspíš znát. Že přemíra opalování urychluje stárnutí pokožky v důsledku dehydratace, což vede k tvorbě vrásek. Některé ženy se opalují nahé a navíc často navštěvují solárium. Na to není potřeba žádných vědeckých studií. Občas se podívejte na „solárkové královny“. Jejich pokožka není přirozeně hnědá, jako po opalování přírodním způsobem. Je spíš do oranžova a většinou jsou na první pohled patrné vrásky. Opalovat ano, ale nic se nemá přehánět. Navíc nezapomínejte používat vhodnou sluneční kosmetiku.

podprsenka

Špatné držení těla

Posledním zlozvykem je špatné držení těla. Důležité je rovněž zaměřit se na posílení prsních svalů. Avšak pozor na některé cviky, které naopak způsobují rozpad kolagenu. Jedná se například o rychlé pohyby rukou zepředu – dozadu, při běhu. Pokud vykonáváte vysoce intenzívní cvičení, při kterém se prsa natřásají, vhodně je zafixujte. S tím pomohou sportovní podprsenky.

Fotografie publikována se svolením stockimages, Charisma Photography/FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)