Jak léčit akné 2. část

V minulém článku jsme si povídali o příznacích akné, jak jej léčit, očistě střev, regeneraci ledvin, a také jsme si připravili čaj pro regeneraci ledvin. Akné je však většinou spojeno i s mastnou či smíšenou pletí. Dnes si prozradíme jak pečovat o problematickou pleť a přinášíme další rady a tipy, které vám jak doufáme pomohou.  

Jak léčit akné 2

Jak pečovat o problematickou pleť?

Pokožku bychom měli důkladně čistit 2x denně, ráno před aplikací make-upu a večer před spaním. Při problematické pleti použijeme tyto bylinky:

  • měsíček lékařský – ten má desinfekční a hojivé účinky
  • heřmánek pravý – má antiseptické účinky a také nám pokožku uklidňuje a vysušuje příliš mastnou pleť, stahuje rozšířené póry
  • kontryhel obecný – je znám pro své protizánětlivé a hojivé účinky při vnějším účinku
  • šalvěj lékařská – má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky. Používá se i na zanícená místa a nehojnící se menší poranění kůže

Nálev z těchto bylinek lze použít jako pleťovou vodu, anebo formou obkladů a nechat působit několik minut na naši pleť.

Recept na nálev z bylin

1 lžíci směsi sušených bylin zalijeme 0,2 l horké vody, necháme 10 minut luhovat. Používáme jako pleťovou vodu s použitím vatového tamponu nebo obklad. Pro odstranění odumřelých buněk, které nám rovněž přispívají k nepříjemným projevům akné, je vhodné 1-2 x týdně provést peeling pleti.

Šetrný a jednoduchý peeling pleti

Do bílého jogurtu nasypeme 2 lžičky ovesných vloček, důkladně promícháme a necháme 10 minut nabobtnat. Směs aplikujeme na pleť a krouživými pohyby masírujeme pleť několik minut. Po aplikaci umyjeme pleť vlažnou vodou.

Také ovoce a zelenina nám pomáhá léčit akné

Požití 2 mrkví denně udělají s naší pleti hotový zázrak. K obědu nezapomeňte na vydatnou porci zeleninového salátu, na svačinku nezapomeňme na meruňky, banány, jablka, broskve. Vhodné jsou také ryby a hlavně hodně pijme. Vyhněme se však sušenkám, čokoládě, neboť přemíra cukrů je zabiják pro celý organismus. Tělo je neumí zpracovat a vyrazí se nám to na pleti.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)