Jak je to s mazáním pleti?

Poslední aktualizace: 12.5.2017

Naše babičky používaly nejraději starou dobrou modrou Niveu a mazaly s ní jednoduše všechno – ruce, tělo i pleť. Ona je sice velice univerzální, nicméně pro opravdovou péči je potřeba víc, než jen jeden hutný krém s bohatou historií. Modré z nebe vám snesou i jiné krémy, které jsou navíc přímo určené na vaši pleť.

Krém totiž není vhodné vybírat jen podle toho, jak dlouho je na trhu nebo jak vypadá či voní. Hlavní, co by vás mělo zajímat, by měl být účel krému a tedy to, pro jakou pleť je nejvhodnější. Pro mladou? Zralou? Unavenou nebo s prvními vráskami? Pro pleť bez hydratace nebo mastnou?

Využívejte i při samotné aplikaci krému správné techniky, jedině tak docílíte správného efektu!

Jak je to s mazáním pleti? 2
chezbeate / Pixabay

Každý potřebuje jiný krém

Všechny ovlivňují vnější i vnitřní faktory, které přispívají ke zhoršování kvality naší pleti. Na všechny působí smog, nečistoty, bohužel na většinu lidí nepříznivě působí i stres který s sebou dnešní doba nese, každý člověk má potom ještě navíc své vlastní vnitřní boje – zárodky chřipky, látky z léků, zvolená strava…

Vše dohromady ovlivňuje pleť. Odrazí se na ní obvykle i nejmenší výkyv hormonů, a to hlavně u žen. Zejména ty by tedy měly na správné krémování pleti dbát.

Existují krémy, které podpoří suchou pleť, jiné pomůžou pleti mastné, dehydratované, nebo třeba citlivé. Existují krémy zvláštně určené na pleť s prvními vráskami nebo na pleť, která má vrásky hluboké nesoucí všechnu moudrost dlouhých prožitých let. Existují krémy s vitamíny, které je pleti dodají, když vám chybí ve stravě, existují krémy, které z vaší pokožky udělají přes noc dětský zadeček, tak hebký!

Kdy se začít mazat?

Nikdy není pozdě začít se správnou technikou krémování správnými krémy. Ta nejprvotnější chvíle by však měla nastat u dívek, které potká první menstruace. Tehdy začnou hormony v těle vřít a ovlivňovat pleť, ale i například vlasy, nehty, kvalitu kůže…

Jak je to s mazáním pleti? 3
chezbeate / Pixabay

Jak se tedy mazat?

Přestaňte dělat chybu, kterou dělá mnoho žen – opravdu nestačí nabrat si prostě plné dlaně krému a silou to rozetřít po pleti s tím, že zbytek si rozetřete někam po těle. Jednak jde o nesmyslné plýtvání krému, navíc si tím jinak vlastně nepomůžete a krém nebude dělat nikdy to, co by měl.

Čím méně, tím lépe, vždyť když krém nevystačí, můžete jej kdykoliv přidat! Nejlepší je nabrat trochu krému na prsty a aplikovat je pod bradu, na bradu, na tváře, nos a čelo. Tyto malé dávky krému postačí, uvidíte.

Samotné mazání vždy potom provádějte od krku směrem vzhůru jemnými tahy. Nevyvíjejte přílišný tlak. Nejdříve krém rozetřete na krku směrem vzhůru k bradě, potom od brady směřujte do stran k uším. Tváře promazejte krouživými pohyby (tyto pohyby by měly směřovat vždy také vzhůru a ven, nebo-li po směru hodinových ručiček). Od hrany nosu mazejte také do stran, od jeho kořene potom vzhůru k obočí. Čelo byste měli promazat jak do stran, tak vzhůru, ideálně tedy opět krouživými pohyby.

Tímto způsobem docílíte toho, že vám pokožka nebude ještě více „padat“ dolů. Když ji budete podporovat a mazat takhle proti působení gravitace, zmenší se procento vrásek a unaveně vypadajícího obličeje.

Není krém jako krém!

Poslední výtkou pro všechny ženy je to, že používají stejný krém jak na pleť, tak na okolí očí. Nedělají to sice všechny, ale přesto je to častý jev. Víme, že na krému není přímo napsané „Nepoužívat v okolí očí“. Nicméně vězte, že oční okolí má jinou strukturu než zbytek obličeje a zaslouží si tak jinou péči. Nehledě na to, že mnoho žen v těchto místech má i jinou pokožku. Zatímco zbytek obličeje je mastný, oční okolí může být suché. Volte proto pro péči o okolí pod očima i o oční víčka krémy přímo na to určené.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)