Jahodová krása

Zdroj: www.freeimages.com
Zdroj: www.freeimages.com

Léto již je tady a s ním všechny jeho krásy – sluníčko, koupaliště, výlety, pivo a plody zahrady. Momentálně je v plném proudu sezóna jahod, tak proč toho nevyužít. Jahody nejenže skvěle chutnají, ale jsou to také parťáci pro krásnou pleť, lesklé vlasy a zářivý úsměv. Objevte jahodové recepty pro vaši krásu.

Plodí váš záhonek nespočet jahod, které nemůže ani upotřebovat? Máte hodnou sousedku, která vám neustále nabízí dobroty ze své zahrádky? Dostáváte výslužku vždy, když přijedete k rodičům na venkov? Využijte toho!

Jahodová sezóna je v plném proudu, tak se pojďme naučit nové recepty, které nám poradí, jak jahody využít. Navíc léto dokáže naši krásu a naše tělo velmi potrápit, sluníčko vysušuje jak vlasy, tak pokožku, a proto si naše krása zaslouží pořádnou jahodovou péči.

Jahodová maska pro lesklé vlasy

Léto dává našem vlasům zabrat. Vlasy trpí slunečním zářením, které je vysušuje. Pokud chcete vlasům navrátit lesk i v letním období, vyzkoušejte masku z jahod. Budete potřebovat 8 jahod a lžíci majonézy.

Suroviny rozmíchejte v malé mističce a vytvořenou kaši si naneste do vlhkých vlasů. Posléze vlasy přikryjte igelitovou čepicí a nechte působit deset minut. Po deseti minutách čepici sundejte a vlasy omyjte šamponem.

Jahodová hydratace pro suchou pleť

Sluníčko vysušuje nejen naše vlasy, ale i naši pleť. Proto bychom měli pleť hydratovat více než v jiných ročních obdobích. A s hydratací vám můžou opět pomoci jahody. Bude vám stačit šest jahod, lžíce smetany na šlehání a dvě kapky růžového oleje. Vše smíchejte v misce a rozmíchanou kaši si naneste na pleť. Před nanesením masky si však nezapomeňte pleť vyčistit. Masku nechte působit 15 minut, posléze ji smyjte.

Jahodová zbraň proti akné

Na další jahodový recept budete potřebovat osm jahod a lžíci zakysané smetany. Suroviny opět smíchejte v mističce a rozmíchanou kaši naneste na pleť. Potom, co masku proti akné nanesete na pleť, nechte ji deset minut působit. Na závěr si nezapomeňte opláchnout obličej vlažnou vodou.

Jahody pro zářivý úsměv

A na závěr pro vás máme recept na zářivý úsměv, ke kterému vám opět dopomohou jahody. Stačí rozmačkat pár jahod a pomocí zubního kartáčku s nimi očistit zuby. Zuby čistěte krouživými pohyby a hlavně netlačte příliš, abyste si nepoškodili sklovinu.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)