Inventura kabelky aneb zbavte se zbytečností

Poslední aktualizace: 11.1.2016

Parfém, taštička s líčením, zrcátko a deštník. Jsou ženy nosící malé kabelky, ale také ženy nosící velké kabelky. Přesto se mnohdy jejich obsah příliš neliší a často čekáme, kdy dotyčná dáma vytáhne i kanystr s aviváží. Chcete-li vědět, kolik věcí je skutečně nutné nosit v kabelce, nenechte si ujít dnešní článek.

Inventura kabelky aneb zbavte se zbytečností

Mnoho žen sebou dnes a denně vláčí všechno možné i nemožné. Taková kabelka pak spíš připomíná expediční batoh – dle hesla „připravenému štěstí přeje“. Jen s tím rozdílem, že dámy musí být místo na lavinu připraveny na rozmary počasí a svého líčení. Vše má zajisté svůj účel, proto se řadí do skupiny: nepostradatelné. Nicméně takovéto uspořádání kabelky není úplně praktické. Dnes vám prozradíme, jak poznat nepotřebné od potřebného, které se vyplatí mít po ruce.

Jaký je váš obsah kabelky?

Kabelka nepředstavuje pouze tašku hozenou přes rameno. Je to trezor, úkryt, klenotnice a kosmetická skřínka v jednom. To, že je v ní tisíc věcí neznamená, že musí vážit tisíc kilo. Mimo telefonu, klíčů, dokladů a peněženky kabelku nejčastěji zatíží několik pomád na rty, různorodá kosmetika včetně přípravků na první záchranu svého účesu. Zkuste proto uvážit redukci kosmetického náčiní na nezbytně nutný počet. Stanovte si například 6 kusů. 

Vezměte si jen to nejdůležitější

Nosíte u sebe vždy balzám, rtěnku i lesk? Zvolte tedy pouze jednu variantu, stejně nebudete na rty dávat tři vrstvy. Nosíte deodorant, parfém, sprej? Neběháte-li cestou do zaměstnání maraton, určitě si vystačíte s jednou vůní. K úpravě účesu vystačí menší hřeben, pro případ nouze gumička nebo pár sponek. Veškeré trable s make-upem a nečistýma rukama vyřeší jedny hygienické kapesníčky + malý antibakteriální gel na ruce. Na závěr pak deštník. Skládací varianta se vejde do téměř každé kabelky. Oceníte ho v případě, když váš svršek není z nepromokavého materiálu.

kabelky

Vybavení kabelky podle sezóny

Během jarního období je vhodné mít po ruce opalovací krém, který zmírní nápor ostrého sluníčka. V tomto období zažívá pleť výrazné skoky. Zvlášť pokud ji během práce oslňuje pouze svit obrazovky a následně ji na půl hodiny vystavíte ostrým slunečním paprskům.

Rada na závěr:
Čas od času si udělejte chvilku pro „inventuru“ kabelky. Zbavte se starých pokladních ústřižků, jízdenek a kapesníčků. Výhodné jsou členěné kabelky, které jsou opatřeny přihrádkami – kapsami, pro jednotlivé věci, jako jsou mobil, doklady, klíče, peněženka, hygienické potřeby.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)