Hodinky namísto šperků

Poslední aktualizace: 28.6.2014

HodinkyHodinky byly v posledních letech povýšeny z praktického nástroje i na módní doplněk. Co to znamená? Hodinky se staly šperky, kterými se hýčkáme, které doplní náš outfit a navíc nám samozřejmě budou říkat, kolik je hodin.

Dříve platilo, že čím byly hodinky menší, tím byly luxusnější a dražší. Dámy nosily malé hodinky s množstvím drahých kamenů připnuté na svých honosných róbách. Muži v kapsách ukrývali tak zvané cibule, neboli hodinky s řetízky. Hodinky vždy představovaly symbol postavení ve společnosti.

Po válce získaly hodinky pouze praktický význam. Šlo hlavně o to, aby ukazovaly kolik je hodin, nikoli jaké společenské postavené zastáváte.

Dnešní doba velí naprostý opak. U hodinek jde hlavně o módu a styl, praktická stránka se kvůli mobilním telefonům, které nám ukazují čas namísto hodinek, vytratila. Často pak převládá ona módnost nad praktickou stránkou. Navíc v dnešní době platí trend opačný od minulosti, a to čím větší hodinky, tím luxusnější.

Skvělá nabídka zahrnuje široké množství různých typů, stylů a materiálů. Hodinky jsou vyráběny i z drahých kamenů a vzácných kovů. Jejich design je určován různými ciferníky a řemínky. Při výběru hodinek buďte pečliví, neboť hodinky hodně vypovídají o osobnosti člověka a dokážou zvýraznit či zkazit celý outfit.

Pánské hodinky

Pánské hodinky můžeme rozdělit do několika kategorií, a to hlavně business hodinky, společenské hodinky a sportovní hodinky. Při výběru hodinek záleží hlavně na preferencích toho, kdo si vybírá, a také na typu povolání a povaze člověka. Muž, který při své práci chodí v obleku, asi nebude nosit sportovní hodinky, stejně tak jako řemeslník nebude nosit Rolexky. Nezáleží vůbec na tom, o čem různý typ hodinek vypovídá, ale hlavně na praktičnosti a sladění.

Hodinky pro dámy

Dámy si své oblečení, doplňky a tedy i hodinky přizpůsobují a vybírají, jak chtějí. Hlavním kritériem je sladění s celkovým outfitem. A právě u žen získávají hodinky pozici šperku. Mezi hodinky, které skvěle ladí s většinou outfitů, patří hodinky černé, bílé a krémové, například bílé hodinky Guess.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)