Důvody, proč máte mastné vlasy

Poslední aktualizace: 9.8.2016

Někdo je hubený, někdo malý, jiný má pihy. Každý jsme jiný. A každý má jiné i vlasy. Jsou lidé, kteří trpí suchými vlasy, lupy, vypadáváním vlasů a pak jsou tací, kteří si neví rady s vlasy, které se hodně mastí. Je ovšem důležité znát příčinu mastných vlasů, až podle toho lze ordinovat léčba.

Důvody, proč máte mastné vlasy 2
Unsplash / Pixabay

Ruce pryč

Možnou příčinou mastných vlasů je to, že se jich příliš často dotýkáte. Mnozí si s vlasy točí při nervozitě, jiní mají potřebu si je neustále česat, upravovat. To je však velká chyba. Mastnota a nečistoty z vašich rukou přenášíte na vlasy, které tím zatěžujete. A pokud si neustále češete vlasy, pak je vysvětlení mastnoty také jednoduché. Pokožka vlasů je přirozeně pokrytá mazem, který by příliš nevadil, ovem ve chvíli, kdy vlasy češete, dostává se maz do délek vlasů.

Málo nebo moc?

Důvod mastných vlasů může být péče, a to jak přehnaná tak minimální. Nestaráte-li se o vlasy, neumýváte je pravidelně, nechodíte k holiči, vaše vlasy trpí. Ovšem ani používání deseti přípravků vlasům neprospívá. Pokud si vlasy myjete denně, budou se jen více mastit.

Důvody, proč máte mastné vlasy 3
daviddchristensen / Pixabay

Přípravky

Vlasová kosmetika má několik značek, které se předhánějí ve vynalézání nových šampónů, balzámů, masek, olejíčků a dalších druhů přípravků pro vaše vlasy. Děláte chybu, pokud je vám jedno, čím si vlasy myjete. Ne každý levný šampon je vhodný. Zároveň drahé přípravky nezaručí kvalitu – pokud obsahují velké množství parfému, alkoholu, mohou vlasovou pokožku dráždit a vysoušet.

Uděláte dobře, pokud si zajdete za odborníkem, který určí, jaký ty vlasů máte, a poradí, jak se o ně starat. Mnozí kadeřníci navíc prodávají produkty, které používají. Můžete se tak cítit i doma jako v salonu!

Autor článku: Nikol Sotolářová

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)