Domácí kosmetika je nápaditý hit moderních žen

Říká se, že se ženy bez kosmetiky nedokážou obejít. Možná jde o pravdivé tvrzení, ale také trochu nevděčné. Muži se sice ženám na jednu stranu divý, že mají poličky v koupelně plné nejrůznějších krabiček a lahviček, bez kterých se neobejdou ani na dovolené, na druhé straně se jim ovšem líbí výsledek, který je na ženách patrný a často používají také pánskou kosmetiku, aby získali náskok před ostatními muži.

Káva proti celulitidě
By: waferboardCC BY 2.0

Kosmetika je tedy prospěšná a také příjemná. Na druhou stranu je také velmi drahá a někdy může vyvolávat nepříjemné reakce pokožky a podráždění. Co byste řekli na účinnou domácí kosmetiku, kterou si můžete vyrobit doma, objevit nové účinky přírodní kosmetiky a navíc znát všechny obsažené suroviny?

Na přírodní kosmetice je skvělé, že potřebné suroviny většinou najdete v lednici, nebo je seženete za pár korun v nejbližším obchodě. Mezi základní suroviny patří mléčné výrobky, vejce, olej, droždí nebo med. Občas je potřeba také základ v podobě vazelíny, ale ani tu nebudete mít problém sehnat. Podívejme se na nejoblíbenější recepty pro přírodní kosmetiku, která má navíc pozitivní ohlasy:

S kávou proti celulitidě

K výrobě speciálního peelingu budete potřebovat pouze mletou kávu, med a olivový olej. Všechny suroviny pečlivě rozmíchejte, dokud nevznikne dobře roztíratelná hmota. Tu pak naneste na partie postižené celulitidou a masírujte několik minut krouživými pohyby, dokud směs neztuhne. Pokud se budete takto ošetřovat každý den, dostaví se viditelný výsledek za pár týdnů. Vyrobenou směs můžete snadno skladovat v chladu.

Hroznové víno na hezkou pleť
By: Zest-pkCC BY 2.0

Hroznové víno na pružnou pleť

Nejprve si zvolte přijatelný základ. Můžete si koupit hotovou vazelínu nebo použít sádlo či olej. Do některého základu pak pouze přidáte rozdrcené hrozny. Množství zvolte podle hustoty. Směs by se měla dát dobře roztírat, jelikož se jedná o pleťovou masku. Možná se vám zdá tento recept jednoduchý, ale o to víc je účinný. Tato maska je vhodná pro suchou pleť a dodá pružnost i pleti jemně ovadlé. Jednoduše aplikujte na obličej nebo na kterékoliv jiné místo na těle a po půl hodině jednoduše opláchněte. Viditelné výsledky již za pár dní.

Krásné vlasy z bílků

Pro účinný vlasový balzám či kondicionér budete potřebovat odpovídající množství vaječných bílků. Samozřejmě mluvím o syrových bílcích! Na dlouhé vlasy se doporučuje použít i tři bílky. Ty rozšlehejte v teplé vodě a přidejte kapku nebo dvě olivového oleje. Ten je účinný na získání dlouhotrvajícího lesku, ale nesmí se ho dát moc, jinak by vypadaly vlasy umaštěně. Směs naneste na vlasy a poté můžete spláchnout nebo pro zvýšený účinek zabalit ještě na několik minut do ručníku. Pokud máte mastné vlasy, vynechejte olivový olej nebo spláchněte vlasy dodatečně odvarem z heřmánku. Již po prvním použití budou vlasy vypadat bohatě, zdravě a na omak budou jemné. Také tolik nelítají, což je nepříjemný projev jinak přitažlivých jemných vlasů.

S měsíčkem proti jizvám

Měsíček proti jizvám
By: William WarbyCC BY 2.0

Poslední recept je spíše léčivý než kosmetický, ale jistě si najde využití u mnoha žen i mužů. Budete ale potřebovat několik květů čerstvého měsíčku. V případě nouze lze použít i sušený. Měsíček lékařský je poměrně běžná bylina. Chce to jen trochu hledání. V hrnci rozpouštějte sádlo a postupně do něj přidávejte květy měsíčku. Pro lepší nanášení lze přidat včelí vosk a pro příjemnější vůni můžete přidat heřmánek. Vytvořenou mast můžete použít na suchou nebo jinak poškozenou pokožku, jizvy, citlivou kůži, bolavá záda nebo křečové žily. Při pravidelném používání se dostaví zlepšení a úleva od svědění a bolesti. Kůže se také mnohem lépe a rychleji hojí.

Vyzkoušejte jednotlivé recepty a podělte se s námi o výsledky. Pokud budete chtít, můžu postupně připsat další recepty na léčivou i zkrášlující kosmetiku z přírodních zdrojů. Receptů je opravdu spousta a často je přírodní kosmetika mnohem účinnější než ta kupovaná. V každém případě je také mnohem levnější.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)