Co je potřeba udělat pro krásné rty?

Poslední aktualizace: 7.3.2017

Krásné a zdravé rty můžete mít od přírody, jindy za nimi však stojí vhodná a pravidelná péče. Tou byste své rty měly odměnit hlavně před tím, než si je nalíčíte. Například matné rtěnky by každičkou nedokonalost vašich rtů jen zvýraznila, a co teprve rudá rtěnka pro sexy look! Ta by odhalila i nedokonalosti, o kterých jste doposud nevěděla. 

Co je potřeba udělat pro krásné rty? 2
Bessi / Pixabay

Jak tedy zařídit, aby jste měla rty hebké, hydratované, a to pořád? Poradíme, co je pro to potřeba udělat. Nebojte se, není to žádná velká věda!

Hydratace

Zima rty extrémně vysušuje, ale ani sluníčko v létě jim nedělá dobře. Na vašich rtech se mohou i po sebemenší změně klimatu objevit šupinky, které značí dehydrataci. Proto byste měla svým rtům dopřát balzám na rty, který rty zvláční. Chcete-li použít rtěnku, zvolte raději hydratační, tedy rozhodně ne matnou, ty zpravidla rty zatíží a vysuší!

Svým rtům však můžete dopřát i medovou kúru. Stačí si nanést na rty med, nechat jej působit jak jen dlouho chcete – dokud vám to bude příjemné nebo dokud si jej ze rtů neslížete. Med potom, jak jsem již zmínili, můžete ze rtů olíznout, nebo jednoduše smýt. Uvidíte, že budete mít rty jemné, hebké a lesklé – ale hlavně vláčné!

Peeling

Stejně jako pokožka těla, i rty se potřebují zbavit odumřelých buněk. Proto je vhodné alespoň jednou za týden – 14 dní použít peeling. V obchodech lze sehnat speciální peeling na rty, nicméně lze si jej snadno připravit i doma. Stačí cukr krystal a med. Vytvořte si směs, kterou rty jemnými krouživými pohyby masírujte. Potom peeling na rtech chvilku nechte – to aby mohl med zapůsobit tak, jak již bylo psáno výše. Rty budete mít po peelingu připravené například k aplikaci matné, sexy rudé rtěnky!

TIP: Abyste dosáhly jemných rtů, můžete použít také dětský jemný kartáček, který v kombinaci s hutným balzámem na rty nebo s vazelínou udělá své! Stačí jím rty krouživými pohyby masírovat – ale netlačte! A pozor – kartáček nemusí být dětský, ale musí být jemný a určený jen a jen pro vaše rty. Nedělte se o něj s nikým ani si jím nečistěte zuby.

Co je potřeba udělat pro krásné rty? 3
Pexels / Pixabay

Vitamíny

Tělo potřebuje mnoho látek, aby fungovalo tak, jak má. Mezi ně patří i vitamíny, který krom správného chodu našeho těla zařídí i krásnou pokožku, vlasy, nehty a nebo právě rty. Vitamíny, které jsou pro rty nejdůležitější jsou B, E a zinek. Tyto vitamíny obsahuje ovoce a zelenina, ale lze si pořídit vitamínové doplňky stravy ve formě tabletek.

Faktory, které rtům ubližují

Vaše rty vám budou vděčné, pokud si je nebudete olizovat, kousat ani loupat z nich suchou kůžičku. Toto mechanické dráždění je zlozvykem mnoha žen, ale i mužů a dětí. Jediným výsledkem jsou však bolavé rty náchylné k infekci.

Dalším faktorem, před kterým je nutné rty chránit, je mráz a sluníčko. Mráz odpudíte hydratačním balzámem, sluníčku zabraňte taktéž balzámem, který má ochranný faktor UV.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)