3 triky, díky kterým budete krásná i po 30

Připadá vám někdy, že vaše krása pomalu vyhasíná? To, co jste měli dříve “zadarmo”, vás teď stojí pěkné úsilí. Krásná pleť, zářivý úsměv, bezchybná postava – o to vše se musíte začít starat a my vám poradíme, jak na to.

1.   Kupte si permanentku do fitness centra

Možná si říkáte, že je to zbytečné, cvičit přece můžete i doma. Ale ruku na srdce, jak dlouho to vydržíte? Abyste se donutili k pohybu doma, museli byste mít opravdu koňskou dávku motivace. Proč? Doma je vždy co dělat – uvařit, poklidit, učit se s dětmi, přečíst si zajímavý článek, kávička se sousedkou… Cvičení počká. Dnes to nevyšlo, ale zítra se do toho určitě opřete. Neopřete. Zítra i pozítří to bude opět ta samá písnička.

Hlavní výhoda fitness center nespočívá v nadupaných strojích a špičkově vzdělaných trenérech. Rozhodující je, že se někam závazně objednáte a musíte tam přijít. Tedy měli byste, někdo tam na vás čeká. Jestli nemáte rádi klasické posilovny, kde testosteron stříká i ze zdí, objednejte se do nějakého dámského fitka. Existuje jich celá řada.

2.   Hýčkejte si svůj úsměv jako hollywoodské hvězdy

beauty-1721069_1280Zářivý úsměv úžasně ozdobí každou tvář. Jestli se chcete takovým úsměvem pyšnit i po třicítce, měli byste se o své zuby náležitě starat. Jednou za čas zajděte na dentální hygienu, profesionálové vám tam poradí, jak si správně čistit zuby. Bojíte se, že to bude bolet? Nemusíte. Tvrdí to Dr. Stuchlík na svých stránkách:

V případě, že se bojíte dobrovolně si sednout do zubařského křesla a hodinu v něm setrvat, pak je potřeba vás ujistit, že tato obava je pouze z neznalosti procedury. Zákrok je zcela bezbolestný. Pokud jdete na dentální hygienu poprvé, pak pro vás možná některé úkony nebudou úplně příjemné, ale bolest cítit opravdu nebudete.”

Při dentální hygieně vám zubní hygienistka odstraní zubní kámen a jemným pískem vás zbaví i nevzhledné pigmentace. A když budete vědět, že jsou vaše zuby v pořádku, můžete si dovolit také trošku toho estetického rozmazlování. Například takové bělení zubů. Na trhu existuje mnoho “zázračných” přípravků, které slibují bílé zuby na počkání, ale nejlépe uděláte, když se svěříte do rukou profesionálů. Nic zbytečně neriskujte. V ordinaci Dr. Stuchlíka nabízí dokonce dvě varianty bělení zubů – domácí a ordinační.

3.   Hodně spěte

Před nějakou dobou proběhl výzkum, který potvrdil, že pořádný spánek je pro zevnějšek skutečně důležitý. Testovací skupiny spaly jeden týden 6 hodin a druhý týden 8 hodin. Test potvrdil, že po 8 hodinách spánku se ženy zdály atraktivnějšími, jejich pleť vypadala lépe a více se líbily mužům i samy sobě. Čím to? Během spánku totiž v pleti startují regenerační procesy a pokud málo spíte, nestačí proběhnout. Následkem ponocování jsou hlubší vrásky, kruhy pod očima a povadlá, suchá pleť bez života. Kromě toho se v těle uvolňuje stresový hormon kortizol, který má za následek přibírání na váze.

A kolik hodin spíte vy? Vyzkoušejte tento experiment také a pozorujte pozorně svůj vzhled. Možná vás pár hodin spánku navíc příjemně překvapí – vrásky zmizí, pleť se napne a prokrví a vy konečně zhubnete posledních pár kilo do plavek.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)