3 přírodní prostředky, kterými zachráníte poničené vlasy

Zničeným vlasům nechybí vitalita, jemnost a lesk pouze na pohled. Jde o mnohem komplexnější problém. Poničená vnitřní struktura vlasového vlákna si žádá intenzivní nápravu. Dnes vám představíme tři přírodní prostředky, s nimiž se vám podaří minimalizovat napáchané škody.

vlasy (2)

Poničené vlasy nevypadají jednak příliš esteticky, ale k vzteku jsou také z praktického hlediska. Rozčesávají se velmi špatně a připomínají zmačkanou slámu. Třepí se, lámou a mají nízkou odolnost vůči dalším druhům poškození. Svým kadeřím často ubližujeme paradoxně proto, abychom získali bujnou a objemnou kštici. Pěstujeme závislost na fénech, žehličkách či kulmách. Bez pravidelného barvení se také mnohé z nás neobejde. Nemá smysl naříkat nad rozlitým mlékem. Raději si představíme šikovné pomocníky, díky kterým se podaří zachránit zničené vlasy od nejhoršího.

Blahodárné účinky Arganového oleje

Přírodní produkty patří k trendům současnosti v oblasti kosmetické péče. Arganový olej je získáván z plodů argánie trnité – marockého polopouštního stromu. Blahodárné účinky tohoto skvostu mají příznivý vliv na vlasy, pokožku a zdraví celého organismu. Používá se také v gastronomii a při léčbě různých onemocnění. Jde o jeden z nejoblíbenějších produktů přírodní kosmetiky, jelikož v sobě snoubí hned několik účinků naráz. Mimo zpomalování příznaků stárnutí je to hlavně výživa, regenerace a hloubková hydratace pro vlasy i kůži. Sháníte-li přírodní produkty na vlasy, pak se poohlédněte po výrobcích s obsahem tohoto zázračného oleje. K základní výbavě patří šampon, kondicionér a vlasová maska.

Pro hedvábně jemné vlasy

Hedvábí obsahuje aminokyseliny, které jsou obsaženy také v lidském vlasu. Právě z tohoto důvodu umí posilovat, obnovovat poškozená místa, chránit před negativními vnějšími vlivy a stylingovými přípravky. Jde o nejsilnější přírodní vlákno s velmi podobnou strukturou i složením jako lidský vlas. Skvělé vlastnosti hedvábí jsou známé více než 5 tisíc let. Bylo a je považováno za známku výjimečnosti a luxusu. Napomáhá vysušeným a matným vlasům získat kondici. Aby se opět hezky leskly, byly hebké a dobře se rozčesávaly. Intenzivní vlasové kúry s obsahem hedvábných proteinů mají silnou schopnost pronikat do vnitřní struktury vlasu, vyplnit drobné trhlinky na povrchu a celkově vlas posílit.

vlasy (1)

Skrytá síla keratinu

Keratinové kúry se řadí k nejúčinnějším metodám, jak napravit poškozené, lámavé a suché vlasy. Keratin dokonale vyplňuje narušenou strukturu, vyhlazuje, zaceluje a narovnává. Má intenzivní regenerační přínos. Jsou různé způsoby, jakými se keratin dostává do vlasů. Buď pomocí „zažehlovací kúry“, během které se aplikuje keratin prostřednictvím tepla. Nebo bez použití zažehlovací metody v pohodlí domova. Záleží pouze na vás, zda zavítáte někam do salónu nebo využijete volně prodejných produktů.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)