3 Last Minute tipy pro věčné opozdilce

Poslední aktualizace: 31.1.2017

Přiznejme si, že spoustu z nás mělo někdy období, kdy nic nestíhali, vše se jim dařilo tak tak – zkrátka na poslední chvíli. Ať už míváte jen občas tato líná období, nebo žijete životem, kdy vše stíháte na poslední chvilku, ujíždí vám pravidelně vlaky nebo nestíháte včas školu, přinášíme pár tipů, jak si ranní pospíchání do práce usnadnit!

3 Last Minute tipy pro věčné opozdilce 2
geralt / Pixabay

1. PlayList, který hlídá čas

3 Last Minute tipy pro věčné opozdilce 3
FirmBee / Pixabay

Prvním tipem, jak si usnadnit ranní přípravu do práce a školy v případě, že jste zkrátka lenošní vstát z postele, nebo si užíváte snídani déle, než byste měli, je PlayList. Jde o seznam hudby, který může obsahovat vaše oblíbené písničky, může obsahovat takové, které ve vás rozproudí krev a které vám dodají život, nebo může jít i o relaxační, díky kterým se pozvolna probudíte. To ale není vše! Zkuste si načasovat svoji přípravu tak, aby seděla na vaše písničky. Pokud si potom jako první song dáte pětiminutovou relaxační hudbu, budete vědět, že máte přesně pět minut, a až začne jiná písnička, víte, že je čas dělat něco jiného. K jiné písni trvající třeba dvě minutky si zafixujte čištění zubů. Když píseň skončí, je čas jít dále. Usnadníte si tak hlídání času!

2. Buďte offline!

3 Last Minute tipy pro věčné opozdilce 4
coffeebeanworks / Pixabay

Jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé prokrastinují, tedy vyhýbají se povinnostem, je trávení času na Instagramu, Facebooku, Youtube a podobných sociálních sítích. Nejde však jen o prokrastinaci. Tyto sítě jsou velkými žrouty času! Ráno byste je tak měli maximálně omezit. Naučte se ráno nezapínat počítač.

Jakmile zapnete počítač, svede vás to okamžitě ke kontrole e-mailů, Facebooku, zkrátka internetu. Proto ráno odolejte a počítač nechte odpočívat! Pokud však nutně internet potřebujete, například kvůli ranní kontrole zpráv a informací o dopravě, lze sehnat aplikace, díky kterým lze nastavit doba, po kterou budou znemožněny některé kroky na internetu. Tedy lze zařídit, že v době od 5 do 7 ráno „zablokujete“ přístup na sociální sítě a dovolíte přístup pouze na zpravodajské weby.

3. Připravte si „uniformu“

3 Last Minute tipy pro věčné opozdilce 5
RoxanneVerheesen / Pixabay

Ranní výběr outfitu je pro mnohé ženy, ale i pro některé muže velký oříšek. Na poslední chvíli zjistíte, že nemáte silonky, vyžehlenou košili, čistou kravatu nebo se stane, že je upadnutý knoflík u saka a hned je na světě důvod, proč se zpozdit! Zkontrolujte si vše večer, nachystejte si šaty na další den a máte jistotu, že ráno nebudete trávit u skříně zkoušením tuny oblečení.

Možností, jak si usnadnit výběr oblečení, je také pořízení speciálních univerzálních kousků, které zachrání každý den. Obvykle jde o kousky neutrálních barev (bílá, černá, béžová), které se hodí úplně ke všemu. Může jít o pohodlnou verzi obsahující džíny, volnější triko nebo tílko, koženkovou bundu, mikinu… Prostě základní kousky, které budete mít vždy při ruce, když bude nejhůř. Ale obdobnou záchrannou verzi můžete vytvořit i ve formálním stylu. Ať už vybere kalhoty či sukni s košilí nebo halenkou a sakem, můžete mít klid na duši, že i kdyby se přeci jen ráno něco semlelo, třeba jste se polili kávou, máte připravený záložníplán!

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)