Vaši budoucnost vám může napovědět i kávová sedlina

Poslední aktualizace: 5.4.2013

Máte rádi odpolední siestu u kávy, kdy si povídáte s rodinou nebo sedíte při slunných dnes na zahradě? Vypitím kávy ovšem nemusí tato siesta skončit. Naopak může začít věštecká chvilka, během které se dozvíte, co vás čeká a nemine. Díky obrazcům, které kávová sedlina vytvoří, se také dozvíte, o co máte v příštích dnech usilovat a čemu se vyvarovat.

věštění z kávy
By: innaCC BY 2.0

 

Pokud nejste právě milovníky turecké kávy s hořkým lógrem, můžete pro tento účel stejně dobře využít také sypaný čaj. Postup je při obou technikách stejný. Hlavní pomůckou v tomto případě bude šálek, který není příliš úzký nebo vysoký a uvnitř něj nejsou žádné obrázky ani pestrobarevné vzory. Přesně do takového šálku si uděláte svoji oblíbenou kávu nebo čaj a poté si je v poklidu vypijete téměř až do dna. Pokud v šálku zůstane pár kapek kávy nebo čaje, ničemu to nevadí.

Po vypití stačí již vzít šálek do ruky, jemně s ním zakroužit a rychlým pohybem jej překlopit na talířek nebo podšálek. Nyní nechejte šálek alespoň dvě nebo tři minuty odkapat, aby byl obrazec opravdu přesný. Mezitím přebytečná voda steče a kávová či čajová sedlina se alespoň trochu vysuší. Po této době vezměte opatrně šálek do ruky a jemným pohybem jej obraťte. Musíte nyní se šálkem pohybovat opravdu opatrně, abyste nepoškodili výsledné obrazce. Uvnitř šálku vznikly překlopením různé mapy, které mohou připomínat symboly běžného života. Podíváme se teď na ty nejčastější:

Sedlina ve tvaru domu je skvělým znamením. Upozorňuje na pevné rodinné zázemí a milujícího partnera. Jakékoliv problémy, které vás potkají, se vyřeší téměř sami.

Kávová zrnka
By: Umer ShabibCC BY 2.0

Obrazec šipky většinou ukazuje směr důležité cesty. V tomto případě velmi záleží na umístění šipky v šálku. Pokud je na dně, jste na správné cestě a máte bez obav pokračovat. Směr šipky vzhůru ukazuje na zlepšení, směrem dolů zase na ztrátu a prohru. Každý obrazec má totiž velký význam také ve své podobě a umístění v šálku.

Hůlka nebo tyčka se zahnutým koncem většinou upozorňuje na nebezpečí nebo neštěstí.

Symbol kočky by vás zase měl varovat před zradou blízkých přátel nebo rodiny. V takovém případě buďte více obezřetní a dávejte si pozor na to, komu věnujete svoji důvěru.

Zvířecí obrazce poukazují na důležité vlastnosti, které budou v brzké době hrát ve vašem životě důležitou roli. Někdy je dobré zamyslet se sami nad sebou a zkusit změnit dosavadní styl přístupu k životu.

Sedlina ve tvaru postavy vás může chtít upozornit na neopětovanou lásku, kterou přehlížíte.

Pokud se v šálku objeví symbol kotvy, čekají vás velké problémy, které budete muset vyřešit sami. Zda to bude snadné nebo těžké, rozhoduje poloha této kotvy.

Kávová sedlina
By: DFID – CC BY 2.0
Kávová sedlina
By: EmilyCC BY 2.0

U všech symbolů platí pravidlo, že musíte sledovat i jejich směr, polohu, umístění a vztah k ostatním obrazcům, které se případně objevily v šálku společně. Z kávové či čajové sedliny se věští již stovky let a tradice tohoto netradičního věštění možná sahá ještě dál. Můžete si takto zpříjemnit odpolední siestu nebo se dozvědět skutečně něco důležitého.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)