Tatvické hodiny určují šťastné i smolné okamžiky během dne

Poslední aktualizace: 19.6.2013

Také vás někdy zaráží změny nálad během dne? Máte v některé hodiny pocit odpočinku, zatímco jindy jste nevysvětlitelně unavení? Denní režim ovlivňuje bezesporu spoustu věcí. Jak jinak by se dokázaly rostliny probouzet každý den ve stejnou hodinu, a zvířata uměla poznat, kdy je čas pro lov a spánek? I člověk má své denní rytmy, a pokud budete znát svá šťastná i nešťastná období během dne, mohli byste leccos ovlivnit. Pokud vám to nedovoluje šestý smysl, seznamte se s tatvickými hodinami a vyzkoušejte, jaký vliv na vás bude mít jejich odhalení.

 Tatvické hodiny

Tatvické hodiny vznikly před mnoha tisíci lety na východě v závislosti na východním náboženství. Toto náboženství si představuje systém Tatev jako jemné vibrující síly, které neustále kolují po zemi podobně jako Země kolem Slunce. Tatvy jsou také prý zdrojem vzniku všeho na zemi.

Celkem je Tatev pět. Střídají se v pravidelném cyklu od východu Slunce v dokonale určeném systému. Každý systém trvá dvě hodiny, během kterých se prostřídají všechny Tatvy a proces ukončí. Ihned ovšem začne cyklus další a to až do chvíle západu Slunce. Může se vám to zdát složité, ale existují speciální pomůcky, které rozdělují jednotlivá období Tatev v barevném kruhu. Každá Tatva má svůj vlastní název, barvu i tvar.

Během jejich období vás mohou ovlivňovat jejich síly, a pokud budete znát přesný čas jejich účinku, můžete se vyhnout nebezpečí, snadněji hubnout, rychleji se léčit, nebo uzavřít výhodný obchod. Účinek Tatev lze navíc zesílit dnem, ke kterému náleží, barvou oblečení nebo nastavením tváře na správnou světovou stranu. Pro tyto detailní procesy je vhodná tatvická tabulka, která vám představí všechny podrobnosti pro daný cyklus a najdete v nich i přesné časy účinků Tatev. Činnost, kterou během cyklus určité Tatvy započnete, bude tímto cyklem ovlivněná.

První Tatvou je AKASHA. Má černou barvu a tvar oválu či stočené spirály. Tato Tatva zahajuje celodenní cyklus s východem Slunce a trvá přibližně 24 minut (stejně jako ostatní Tatvy). Je považovaná za velmi nešťastnou a nedoporučuje se během této doby dělat žádná vážná rozhodnutí. Je Tatvou smrti ale také modliteb. Toto období se tedy stává velmi vhodným pro meditace a spojení s vyšším duchovním světem. Krom toho byste neměli dělat téměř nic.

Druhou Tatvou je VAYU. Má modrozelenou barvu a tvar kruhu. Ani tato Tatva není považovaná za příliš šťastnou. Během ní dochází k plánování intrik a zločinů. Je ovšem velmi vhodnou pro začátek cestování, jelikož člověk je během ní odolný vůči únavě. Pokud se věnujete meditacím či duchovnímu životu, je tento cyklus vhodný také pro astrální cestování bez rizika nebezpečí. Mnohem lépe se v tuto dobu také léčí banální onemocnění, jakým je rýma nebo nachlazení.

Třetí Tatvou je TEJAS. Má červenou barvu a tvar trojúhelníku. Během tohoto cyklu můžete spoustu věcí napravit i pokazit. Musíte být tudíž rozvážní ve svých činech. V tomto období se tělo snadněji zbavuje nadbytečných kil, tělo je fyzicky odolnější a jakákoliv únava může náhle

zmizet. Tato Tatva je ovšem také nechvalně známá počátky katastrof, proto byste si měly dávat pozor při cestování nebo jiných nebezpečných činnostech na svoji bezpečnost.

Čtvrtá Tatva je PRITHIVI. Má žlutou barvu a tvar čtverce. Jde o jednu ze šťastnějších Tatev, která je vhodná pro uzavírání důležitých obchodů, sňatky, založení rodiny, početí dítěte, léčbu nemocí nebo detoxikaci. V tento čas se ale také snadněji tloustne, takže opatrně s jídlem!

Pátá a poslední Tatva je APAS. Má bílou barvu a tvar srpku měsíce. Tato Tatva je považována za chvíli štěstěny. Můžete uspět při sázkách i krátkodobých investicích (vhodná pouze pro nákupy, ne prodej!). V tomto období se snadno zbavíte škodlivin i nadbytečných kil. Nejvýraznější předností tohoto cyklu je nápaditost. Vznikají vzácná umění i vynálezy. Jedinou činností, které byste se měli vyhnout, je pití alkoholu. V tomto období budete totiž nejvíce náchylní k opilství a negativním emocím během pití.

Život podle Tatev není ale zdaleka tak jednoduchý, jak se může zdát. Účinky lze totiž různě zesilovat a zeslabovat podle toho, co děláte, kde se nacházíte, jaký je den v týdnu a roční období. Tatvy ovlivňuje i barva vašeho oblečení, chuť jídla, které jíte a způsob, jakým dýcháte. Pokud se tedy rozhodnete převzít vědomě vliv Tatev na váš život, vyzbrojte se trpělivostí a připravte se na výraznou změnu životního stylu. Zmíněné tabulky, které lze získat na internetu, nebo si je pořídit ve formě kapesních hodin, vám mohou ze začátku výrazně pomoci.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)