Svíčková magie: najde v moderní době pochopení?

Poslední aktualizace: 19.3.2014

Dalším fenoménem tajemna a neznáma moderní doby jsou svíčky v různých podobách. Nejvyšším stupněm je pak svíčková magie, kterou lidé využívají k jednoduchým rituálům pro získání štěstí, lásky nebo nového zaměstnání.

Svíčková magie
Photo Credit: Sandrine 87 via Compfight cc

Jistě jste si již někdy zapálili vonnou svíčku nebo alespoň klasickou svíčku na adventním věnci. Vzpomeňte si, zda jste polemizovali nad barvami svíček. Většina z vás zjistí, že jim na barvě svíček velice záleželo. I když třeba jen kvůli vánoční dekoraci. Tady ovšem už začíná symbolika barev a svíčková magie.

Je libo magii? Začněte svíčkami!

Svíčková magie je považována za nejjednodušší a navíc naprosto neškodnou. Hořící svíčky se totiž nepoužívají pouze k rituálům, ale také k meditacím a drobným obřadům pro splněná přání. Možná vás překvapí, že prvním svíčkovým kouzlem je sfoukávání svíček z dortu, se kterým začínáte vlastně již od útlého dětství. U této magie se tedy spojuje koncentrace, představivost a víra (dítě si něco přeje, představí si to a ve víře, že se mu přání splní, sfoukává svíčky na dortu, čímž „kouzlo“ završí).

Jaké svíčky jsou vhodné?

Vesměs neexistují žádná omezující pravidla, která by vám přikazovala používat pouze jeden druh svíček. Doporučeny jsou ale jednoduché svíčky z barevného vosku. Nejlepší je přímo včelí vosk, ale ten není většinou snadné sehnat v požadované barvě. Právě barva je u svíček při této magii nejdůležitější. Příliš divoké zdobení, atraktivní tvary či obrázky na svíčce mohou být naopak na škodu vaší koncentraci. Raději se tedy zaměřte na jednoduché druhy svíček. Za žádných okolností také nepoužívejte již použité svíčky. Některé zdroje uvádějí, že nejúčinnější jsou pak ty svíčky, které si dokonce vyrobíte sami.

Jak lze využít svíčkovou magii v praxi?

Jak jsme již předeslali, je to velmi jednoduché a bezpečné. Musíte si nejprve ujasnit, na co se při svíčkové magii chcete zaměřit (práce, vztah, peníze, úspěch, zdraví…atd.). Pro každou oblast je pak určena jedna barva svíčky – Bílá je pro spiritualitu. Červená je pro zdraví, odvahu a erotičnost. Růžová je pro lásku a romantiku. Zelená je pro štěstí a hojnost. Modrá je pro inspiraci a moudrost. Fialová je pro materialismus a psychickou odolnost. Stříbrná je vhodná pro inspiraci a intuici. Oranžová svíčka zase pro práci, kariéru a úspěch.

Svíčky
Photo Credit: Lawrence OP via Compfight cc

Když máte zvolenou barvu svíčky a jste si vědomi problému, který chcete řešit, můžete vyzkoušet to nejjednodušší svíčkové kouzlo. Zapalte nejprve svíčku příslušné barvy. Problém pak jednoduše napíšete na papír (můžete i zde použít příslušnou barvu papíru či pastelky pro posílení kouzla). Nyní přijde na řadu koncentrace. Vaše myšlenky se musí soustředit ne na samotný problém, ale na možnosti a výsledky pro jeho vyřešení. Pozitivní přístup je totiž důležitý i v magii. Zapojíte tedy i představivost a nakonec přejdete k samotné víře. Papírek několikrát přeložíte (čím víc, tím líp) a necháte ho jednoduše shořet nad plamenem svíčky. Neustále se ale soustřeďte na své cíle. Jakmile papír shoří, nechejte dohořet i samotnou svíčku až do samotného konce. Ve chvíli, kdy svíčka dohoří, začne proces plnění vašeho přání. Nyní nezbývá než věřit.

Jenom hra nebo účinná pomoc

Lidé, kteří využívají podobné drobné magické rituály pravidelně, tvrdí, že jim pomáhají překonávat těžká období a řešit jejich problémy. Jestli mají svíčky skutečně takovou moc, nebo jsou jen berličkou pro pojmenování problému a získání sebedůvěry pro jeho vyřešení, není zase asi tak důležité. Staré pořekadlo praví: „Věř a víra tvá tě uzdraví“. Možná i na tom bude něco pravdy. I když s magickými rituály není radno si zahrávat, v tomto případě jde o naprosto neškodnou pomoc pro těžké životní okamžiky.

 

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)