Mohou minulé životy ovlivňovat život současný?

Poslední aktualizace: 12.4.2014

Žijeme ve světě, kde to, co si nejde osahat nebo změřit, jednoduše neexistuje. Většina z nás tomu alespoň věří. Přesto existuje spousta věcí, které mohou náš život ovlivnit, aniž by šli jakkoliv uspokojivě vysvětlit nebo hmatatelně dokázat. Jedním z těchto fenoménů je i reinkarnace a s ní spojené minulé životy.

Photo Credit: i s m a e l via Compfight cc
Photo Credit: i s m a e l via Compfight cc

Zamyslete se alespoň na okamžik nad touto věčnou otázkou. Skutečně nás čeká po tomto životě nějaký další? Prožili jsme již v dávné minulosti mnoho jiných životů? Mohl se v této skutečnosti skrývat pravý důvod lidské existence? Nebo máme pouze jedinou šanci ochutnat život a po něm nás čeká jen nicota, ve které již nebudeme existovat?

Kde se berou vzpomínky malých dětí na jiné životy?

Existuje celá řada svědectví o dětech, které svým rodičům vyprávěly neskutečné příhody o svých předešlých životech. Reinkarnace a s ní spojené vzpomínky na minulé životy jsou v některých zemích dokonce přirozenou součástí života a děti jsou zde se svými příhodami chápány a tolerovány. Postupem času se přenáší tento „trend“ i do západního světa. Dle podrobných výzkumů totiž malé děti do věku přibližně 5ti let nejsou ještě natolik ovlivňovány společností a civilizací, díky čemuž jejich vzpomínky na minulé životy vyprchávají mnohem pomaleji.

Vzpomínky na minulý život se nevytratí ani v dospělosti

Když děti začnou dospívat a zapojí se do běhu života, začínají o své vzpomínky postupně přicházet. Neznamená to ovšem, že je zcela a nenávratně zapomenou. Vzpomínky na minulé životy jsou prý neustále s námi, uložené kdesi v podvědomí. Stalo se vám například někdy, že jste jednali intuitivně? Uchýlili jste se někdy k rozhodnutí jenom proto, že vám to připadalo správné? Pocítili jste někdy nepochopitelný strach bez zjevné příčiny? Řada těchto faktorů může poukazovat na nějakou zasunutou vzpomínku z minulého života.

Neobyčejné životy zcela obyčejných lidí

V otázce reinkarnace většina lidí prahne po zjištění, že v minulém životě byli významnými nebo slavnými osobnostmi. O tom zcela určitě ale znalost minulých životů není. Nejsou vaším poukazem ke zvýšení prestiže, jsou vaší součástí stejně tak, jako vaše minulost současného života. Pokud se tedy skutečně rozhodnete pátrat po svém minulém životě, neočekávejte šokující odhalení života na královském trůně nebo významné jméno, které dominuje dnešním učebnicím. I ten nejobyčejnější člověk, o kterém se ve školách nezmiňují, zažil ve svém životě utrpení, strach, vítězství, štěstí nebo lásku. V tom jsou všechny životy neměnné. Mnohem důležitější je ovšem skutečnost, že se lze z minulých životů poučit, nebo v nich najít řešení vašich problémů v současném životě.

Smysl v odhalování minulých životů přináší již samotný fakt, že zjistíte, proč se vám některé věci dějí a jiné, po kterých toužíte, se vám vyhýbají. Mnohem snadněji pak můžete něco se svým životem dělat, protože již tušíte cestu, kterou se máte vydat. I přesto ale spoléhejte dál na svůj vlastní úsudek a nezapírejte v sobě intuici, která se řídí podvědomými vzpomínkami. Pokud je totiž reinkarnace skutečná, měli byste si především uvědomit, že nyní žijete svůj „minulý život“ pro život příští.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)