Květinový horoskop – 2. Díl

Zatímco některé horoskopy prozrazují, co člověka čeká a nemine, jiné vykreslují jeho povahové vlastnosti. Květinový horoskop je jedním z nich. Samozřejmě ne vždy musí sedět vše úplně do puntíku. V našich životech se odrážejí různé vlivy a působí na nás i změny počasí a ročního období.

Květinový horoskop - 2. Díl

Nejen podle hvězd, barev, kamenů či stromů je možné posuzovat člověka. Podobnost povahových vlastností s rostlinami je velmi prastará. Každé znamení představuje jiný styl a energii, podobně jako květiny.

Duben: Hortenzie, Šeřík, Kamélie

Hortenzie – Osoby narozené od 1. do 10. dubna, přitahující pozornost s velkým espritem. Zájem budí svým půvabným vzhledem i vybraným chováním. Umí patřičně oslnit a získat, co je potřeba. Pokud se zamiluje, dokáže se ve vztahu podřídit, ale musí mít pocit svobody a nezávislého postavení.

Šeřík – Krásná voňavá a okouzlující květina. Lidé v tomto znamení narození od 11. do 20. dubna jsou plní energie a radosti ze života. Umí ostatní nakazit svou pozitivitou a veselím. Bývají velmi nároční a většinou získají to, po čem touží, protože patří k velmi vytrvalým lidem, kteří se jen tak nevzdávají.

Kamélie – Lidé plní vášně a citů narození od 21. do 30. dubna, touží po výlučném postavení ve společnosti a uznání. Dokážou strhnout ostatní na svou stranu, patří k výtečným přátelům a kamarádům. Jestliže se v životě zamilují, jsou věrní až za hrob. Nechybí jim odvaha, kouzlo osobnosti a mají umělecké nadání.

Květen: Pivoňka, Konvalinka, Růže

Pivoňka – Tyto lidi každý rád vidí, jelikož nezkazí žádnou legraci a srší optimismem. Zrozenci v období od 1. do 10. května dokážou pomoci a poradit. Od života dostává mnoho, protože stejným dílem umí dávat i přijímat. Jsou to zajímaví a příjemní lidé, kteří díky svému milému vystupování nemívají nepřátelé. V lásce jsou úspěšní.

Konvalinka – Cílevědomí lidé, kterým nechybí notná dávka roztomilosti, a dokážou se vloudit do přízně. Na ostatní mohou lidé narození od 11. do 21. května působit skromně až naivně. Ovšem jde o racionální typy, jež vždy dosáhnou svého. Mívají vysoké nároky a ve vztazích se nespokojí jen tak s někým. Jejich protějšek musí být rovněž úspěšný a nevšední.

Růže – Tvrdí se, že patří k nejkrásnějším kytkám. Lidé narození od 22. do 31. května dokážou patřičně zaujmout ostatní. Ovšem pozor občas mohou být krapet panovační, ostatně jako všichni králové a královny. Svůj majestát umí dávat okázale najevo. Vybíraví jsou jak v oblasti pracovní, tak ve vztazích. Vždy si pro sebe přejí jen to nejlepší. Velmi zajímaví, ale komplikovaní lidé.

růže

Červen: Azalka, Lilie, Maceška

Azalka – Hlavním znakem azalky a tudíž lidí narozených od 1. do 10. června je pozorovatelský dar. Dokážou sesbírat užitečné informace a náležitě je využít. Jsou to lidé přátelští, ale musí se jim to vyplatit. Milují vše nové a cesty do neznáma. Ve vztazích to s nimi tak lehké není, dokážou si snadno „ochočit“ druhé a poté zájem opadne a svůj zrak upírají jinde.

Lilie – Vznešenost a čistota této kytky připomíná i vlastnosti lidí narozených od 11. do 20. června. Na druhou stranu bývají chladní a odmítaví. Patří k neskutečným snílkům a romantikům, pozemské a obyčejné věci je příliš nezajímají. Přejí si lásku jako z románů. Není snadné s nimi vyjít, ale kdo si dokáže získat city lilie, získá přítele na celý život.

Maceška – Roztomilá a kouzelná kytička, která se zbytečně nikde nedere, ale zná svou cenu. Kdo se narodil od 21. do 30. června, dokáže říkat vše na rovinu. Tito lidé nesnáší okolky a intriky. V jejich společnosti se každý cítí skvěle, protože tito lidé jsou zcela přirození a s nikým nesoupeří. V lásce mívají štěstí spíš v mladším věku.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)