Jaký vliv má měsíc na naše životy?

Poslední aktualizace: 25.9.2013

Měsíc je po staletí obdivován a dobýván. Lidi jsou jím přitahováni téměř magickou silou. Jakby také ne, když každé malé dítě ví o vlivu Měsíce na příliv a odliv. No a z čeho je lidské tělo převážně složené? Správně – z vody!

Měsíc horoskop
By: Steve JurvetsonCC BY 2.0

Fáze 1: Novoluní (zatmění)

Novoluní je počáteční cyklus Měsíce, který začíná ve chvíli, kdy Měsíc stojí mezi Zemí a Sluncem. Není tedy vidět, ale lidský organismus přesto ovlivňuje. Toto období můžeme využít k novému začátku. To znamená, že se lépe zbavujeme zlozvyků a rozhodnutí provádíme mnohem rychleji, než kdykoliv jindy. Temná obloha ovšem působí také depresivně a může vyvolávat úzkost. Tělo se velmi dobře zbavuje škodlivých látek, takže pro detoxikaci je naprosto ideální období. Do sportovních výkonů se ovšem nepouštějte. Budete totiž hodně unavení a nikdy nedosáhnete takových výsledků jako po zbytku měsíčního cyklu. Zároveň jde ale o kreativní období, které je příznivé umělcům. Místo sportování tedy raději vezměte do ruky štětec.

Doporučení: Využijte tento měsíční cyklus pro zhodnocení svého dosavadního života. Třeba se vám podaří najít nový směr a vyřešíte své současné problémy, které vás tíží.

Fáze 2: Dorůstání

Další fází je dorůstání Měsíce, které připomíná písmenko „D“. Naše tělo potřebuje v tomto období více vitamínů, jelikož nabírá nové síly na celý cyklus. Mozek také pobírá během dorůstání Měsíce více informací, takže pokud máte ve škole nějaké resty, tento týden je vyřešíte snadněji. Jistě si také všimnete přílivu energie a vyšší aktivity. Nové vztahy započaté v tomto období prý déle vydrží. Buďte ovšem opatrní na stravování v pozdních hodinách. I tloustnutí totiž v tomto období přichází snadno a rychle.

Doporučení: Pokud se chystáte k uzavírání nějakých obchodů, nebo zakládání společenství a firem, v tomto období je nejlepší příležitost.

Fáze 3: Úplněk

Měsíc v úplňku
By: Rajan ManickavasagamCC BY 2.0

Třetí fází je úplněk a ten nejvíce působí na lidskou psychiku. Zapomeňte ovšem na přeměnu ve vlkodlaka nebo jiné pověry. Toto období je ale přesto plné výrazných změn. Podle statistik se rodí více dětí, lidé jsou agresivnější a labilnější, stoupá kriminalita, je více automobilových nehod. Z výčtu negativních situací není tedy o co stát. Pozitivní je úplněk v případě odhalení talentu. Obecně se říká, že co se stane při úplňku, to působí dvakrát tolik. Je tedy potřeba hlídat, co děláme a čemu se věnujeme.

Doporučení: Velmi důležitá rozhodnutí raději odložte na později. Nyní byste mohli jednat impulsivně. Také berte s rezervou chování lidí ve vašem okolí. Ve skutečnosti vám možná nechtěli ublížit. Konflikty také řešte raději jindy.

Fáze 4: Couvání

Čtvrtou fází je couvání Měsíce. V tomto období je Měsíc podobný písmenku „C“. Přinese vám celkové uvolnění, relaxaci a hubnutí. Pokud tedy chcete shodit nějaké to kilo, přišla právě ta nejlepší chvíle. Vyplatí se i pro návštěvu lékaře či zubaře. Negativní stránkou této fáze je možnost přijít nejen o kila, ale také o milé věci a lidi. Častěji také dochází k rozchodům.

Doporučení: Využijte toto období pro zbavení se nadbytků a nepotřebných věcí. To lze využít jak při hubnutí, tak i při generálním úklidu ve skříni. Pracujte vždy na tom, čeho se chcete zbavit.

Na závěr ještě jednu zajímavost. Měsíc působí na ženy silněji než na muže. Podle odhadů to může být až desetkrát víc. Nejvíce působí u žen Měsíc na sexuální apetit a samozřejmě také na ženský cyklus. Po nějaké době sami zjistíte, že Měsíční cykly opravdu ovlivňují kromě psychiky i další aspekty našich životů. Určitě se vám bude takové zjištění hodit.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)