Zahradní nábytek – klid a odpočinek venkovního posezení

Poslední aktualizace: 7.3.2017

Zdá se, že zimě odzvonilo a zvolna přicházejí slunečné dny, které nám dovolí pobýt venku jen v lehčím svetříku. Taková doba je ideální dobrou k zahájení venkovního posezení. Odpočinek na vlastní terase nebo zahradě si zaslouží každý, a ještě více si jej užijete, pokud si k němu pořídíte stylový zahradní nábytek.


Zahradní nábytek – klid a odpočinek venkovního posezení 2
Funki50 / Pixabay

Ať už uctíváte jakýkoliv styl zahrady – romantický, nadčasový nebo retro, zvolte chytře sestavy zahradního nábytku, které vám umožní jak posezení s přáteli u čaje nebo letních grilovaček, tak relaxaci při západu slunce nebo při opalování.

Pořiďte si sestavu, která je multifunkční

Sestavy zahradního nábytku se liší v mnoha aspektech. Některé jsou vytvořeny pouze ze stolu a židlí, jiné jsou navíc polstrované, jiné jsou úplně odlišně pojaté a tvoří je tak luxusní zahradní sedací souprava, která se hodí jak na terasu, tak zahradu.

Dobře zvolená sestava umožní později vychutnat si chvilky odpočinku a zábavy do poslední kapky. Zauvažujte proto dopředu, k čemu všemu chcete posezení využít. Jde-li převážně o venkovní posezení u kávy, postačí dvě až čtyři židle u menšího stolečku. Chcete-li venku jíst častěji s celou rodinou nebo přáteli, bude lepší zainvestovat do většího stolu, kolem kterého se pohodlně usadí šest nebo osm osob. A pokud chcete být hlavně v pohodlí, neváhejte nad venkovní sedací soupravou, na kterou se můžete pohodlně natáhnout a dopřát si lehký spánek na čerstvém vzduchu.

Zahradní nábytek – klid a odpočinek venkovního posezení 3
wedn / Pixabay

Když chcete sedět v přírodě

Nemáte-li terasu, ani vydlážděný upravený prostor, na kterém by mohly pohodlně stát kovové židle, využijte levný venkovní nábytek na zahradu a terasu, který lze sehnat v dřevěném provedení. Protože jde často o masiv, nestane se, že by vám úzké kovové nožky židlí zapadávaly do země. Pevné lavičky i stůl budou i na trávě stát jako přibité!

Relaxace na lehátku

Relaxační lehátka na zahradu nejsou obvykle součástí zahradních sestav, i když je lze snadno nakombinovat, aby spolu ladily. Lehátka se hodí jak na terasu, tak zahradu. Využít je můžete k opalování u bazénu nebo k odpočinku u kávy díky možnosti polohovat opěrnou část zad. K tomu, aby vaše chvilky na lehátku byly jako z filmu, si pořiďte také praktický zahradní deštník a menší stoleček, na který si můžete odložit koktejl nebo opalovací krém.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)