Vyplatí se připlatit si za LED žárovku?

incandescent-72139_640Máte-li v plánu pořizovat nové osvětlení, zaměřte se při výběru hlavně na kvalitu žárovek. Staré žárovky praskají, přehřívají se a navíc vydrží jen chvíli. Lepším řešením, které vám nabízí dnešní doba, jsou LED žárovky. Jaké jsou výhody LED žárovek a na co se při jejich výběru zaměřit?

LED žárovky představují novou možnost kvalitního osvětlení. Pořídit si je můžete v obchodě s elektronikou, nebo z pohodlí domova přes e-shop ezarovky.cz.

Výhody LED žárovek

Pamatujete si dobu klasických žárovek, které měly velmi omezenou životnost a často praskaly? A doma nám navíc říkávali, ať pořád nezhasínáme a nerozsvěcíme, neboť neustálým blikáním se žárovka opotřebovává. Naopak LED žárovky se pyšní nespornými výhodami, mezi které se řadí dlouhá životnost, možnost častého rozsvěcení, vysoká energetická účinnost a hlavně malé emise.

Čísla hovoří za vše

Máme pro vás důkaz namísto slibů, a to čísla, která hovoří za vše. Jeden z největších rozdílů se týká ceny spotřeby, neboť u LED žárovky stojí 1 kWh pouhé 4 Kč, naopak u klasické žárovka stojí 100W 15 Kč.

100W žárovka vydrží přibližně 1000 hodin, LED žárovka může vydržet až 50 000 hodin.

Jak LED žárovku vybrat?

Při výběru žárovky dbejte hlavně na její svítivost, která bývá vyjádřena v lumenech (lm). Neposuzujte svítivost podle počtu wattů ani podle počtu diod. Například starší LED žárovky, které mají méně než 60 diod, nemusí být uspokojivým osvětlením.

Žárovku můžete vybírat i podle její barevnosti, která je zastoupena širokým spektrem barev. Žárovky jsou vyráběny v různých barevných provedeních, a to v teplé bílé, denní bílé a studené bílé. Barva světla je důležitá pro vaše pohodlí a dobrý pocit z místnosti.

Svítivost a barevnost žárovky spolu úzce souvisí, neboť čím je odstín chladnější, tím má žárovka vyšší svítivost.

Pokud si chcete vybrat tu správnou LED žárovku, která by vám vyhovovala, máme pro vás širokou nabídku, kterou najdete zde.

LED pásky do moderního bytu

Zajímavým řešením, které je používáno hlavně jako kuchyňské osvětlení, jsou LED pásky neboli LED strip. Jejich oblíbenost v posledních letech narůstá hlavně díky nulové údržbě a dlouhé životnosti. Nevyhovuje-li vám vaše kuchyňské či venkovní osvětlení, objednejte si LED pásky zde.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)