Vybíráte povlečení do dětské postele?

Poslední aktualizace: 27.12.2016

Vybavovat dětský pokojíček koneckonců není až tak složité, protože malé děti si nevymýšlí a jsou spokojené prakticky se vším. To pochopíte, až dorostou do věku dospívání, kdy si budou vybírat a nic jim nebude dost dobré.

Vybíráte povlečení do dětské postele? 2
Pexels / Pixabay

Funguje to i při koupi ložního prádla. Děti vám usnou v čemkoliv, avšak je ve vašem vlastním zájmu, aby dětské povlečení bylo z příjemného materiálu. Veselé barvy a pohádkoví hrdinové jsou už jen třešničkou na dortu.

Materiál je základ

Dětská pokožka si zaslouží ty nejjemnější materiály, které budou příjemné na dotyk a pěkně hřejivé. Klasiku představuje bavlněné dětské povlečení, avšak teď v zimě se nebojte sáhnout spíš po flanelu či mikroplyšovém ložním prádle. To totiž nejen krásně hřeje, ale zároveň je neuvěřitelně příjemné. Z mikroplyše se vyrábí třeba také plyšové hračky, takže si jistě dokážete představit, jak úžasné musí být zabalit se do tohoto materiálu.

Vsaďte raději na kvalitu

Na tom, jestli sáhnete po bavlně nebo krepu vlastně až tak nezáleží. Každému vyhovuje něco jiného. Mnohem větší význam má použitý materiál. Je rozdíl, zda nakoupíte levné zboží z Číny, či si připlatíte za osvědčenou českou kvalitu. Špatný materiál by vám mohl brzy začít žmolkovat, mohl by se srazit a ztratit hezké barvy.

Vyberte pohádkového hrdinu

Co se týče motivů, možností je nespočet. Do malé postýlky seženete spíš hodně dětské motivy, ale pokud kupujete dětské povlečení do velké postele, není nutné vybírat Krtečka nebo Spidermana. Možná by váš potomek ocenil už něco dospělejšího. Vyvarujte se ale jednobarevných povlečení, do pokojíčku to chce něco veselejšího – například varianty s fotopotiskem či zvířátka.

A jestliže vaše dítě ještě pořád miluje pohádky, určitě bude rádo usínat se svými filmovými hrdiny. Dobrou službu prokáže třeba povlečení Ledové království nebo vzory Mimoňů. S těmi zabodujete u kluků i holčiček. Ovšem dost rad, vždyť vy určitě nejlépe víte, co vaše dítě zbožňuje.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)