Vybíráte nové bydlení v Praze? Poradíme vám na co se při výběru zaměřit!

Má-li být váš život skutečně spokojený, musíte mít vedle sebe „toho pravého“ partnera, se kterým naplánujete společnou budoucnost. Jedním ze základů spokojeného života je, dobře se rozhodnout pro místo, kde se usadíte. Mezi nejoblíbenější lokality bezpochyby patří Praha, která nabízí bohatý kulturní život, lepší platové ohodnocení, bohatší výběr škol pro děti a další výhody. Pokud uvažujete, že se právě hlavní město stane vaší domovinou, máme pro vás několik důležitých věcí, které je třeba vzít v úvahu, při výběru nového bydlení…

Lokalita rozhoduje – výběr nepodceňujte

Praha má několik městských částí, které se od sebe významně liší, což nesmíte při výběru místa pro bydlení podcenit. Je určitě dobré si vždy zjistit dojezdovou vzdálenost do práce i do škol pro děti. Zajímejte se o bezpečnost místa, možnosti kulturního i sportovního vyžití, blízkost lékařských zařízení, dopravní obslužnost apod. Pro rodiny s dětmi určitě bude i důležité, zda v místě bydliště bude dostatek dětských hřišť.

zivotzeny_finep_01

Osobní vlastnictví, družstevní nebo pronájem?

Vyřešit samozřejmě musíte typ vlastnictví bytu. Máte na výběr ze tří možností: koupě bytu do osobního vlastnictví, pronájem či koupit byt družstevní. Z dlouhodobého hlediska se určitě vyplatí koupě. Pro tento případ si udělejte vlastní analýzu financí. Je dobré sledovat vývoj na trhu hypoték (doporučujeme tuto rubriku). Při koupi je také výhodnější, pokud budete jednat přímo s majitelem bytu, protože při jednání s realitními kancelářemi často musíte platit vysoké provize.

zivotzeny_finep_02

Ceny nejsou všude stejné!

Ceny pro byty Praha rozhodně nejsou z nejnižších. Opět se liší podle lokality. V posledních několika letech vzniklo na území Prahy hned několik developerských projektů, v rámci kterých jsou k dispozici i prostorné byty za slušné ceny. Důkazem mohou být nové byty Praha 5, které vyrostly v rámci velmi úspěšného projektu Britská čtvrť. Nabídku tvoří 144 bytů o dispozicích 1+kk až po 4+kk, které potěší moderním pojetím i nadstandardní zárukou tří let.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)