Vybíráme správné nádobí do kuchyně

Poslední aktualizace: 28.12.2014

Vaření je radost, ale jen v případě, pokud je k tomu řádné vybavení. Pravda je, že záleží na každém kousku kuchyňského vybavení. Platí jednoduché pravidlo – kvalita plodí jen kvalitu. Tedy máte-li v kuchyni dobré vybavení, bude se vám vařit báječně, pokud ne, budete se jen trápit. Poradíme vám, na co byste si měla dát pozor při výběru kuchyňské výbavy.

Rozhodně nešetřete!

Pokud si myslíte, že vybavení koupíte za pár kaček, tak si rovnou můžete udělat misky z hlíny, bude to mít stejný efekt. Na kuchyňském vybavení se rozhodně nevyplácí šetřit. Uvědomte si, že si kupujete vybavení, ve kterém budete vařit třeba celý život, takže se nějaká ta koruna navíc jistě vyplatí.

Je lepší koupit sadu

Nejčastěji při vaření budete jistě využívat hrnce. Zde se vyplatí, pokud si koupíte sadu. Ty obsahují hrnce všech možných velikostí. Pozor si dejte na kvalitu kovu, ze kterých jsou hrnce vyrobeny a také na ucha. K nejlepším v současné době patří sady hrnců Tescoma. Mezi top se dlouhodobě řadí Sada PRESTO, která obsahuje 11 dílů.

tescoma_01

Hrnce jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli a mají silná sendvičová dna. Vaření zpříjemní i fakt, že všechny hrnce mají odměřovací stupnici. POZOR – pokud máte indukční desku, musíte si koupit výhradně speciální nádobí na indukci!

 

Nesmí se to přehánět!

Do kuchyně samozřejmě patří i další vybavení, při jeho pořizování se ale řiďte tím, že méně znamená více. Nemusíte mít doma třeba 5 vařeček, stačí dvě pořádné. I u ostatních doplňků je třeba si dávat pozor na materiál.

 

tescoma_02

Dobrou volbou z hlediska snadnosti práce i výdrže je silikonové vybavení. Koupit je možné stěrky, chňapky i formy na pečení dortů. Mezi pomocníky, které jistě využijete, se jistě řadí i zapékací misky. Zapékání je jednou z nejednodušších metod přípravy jídla!

Mezi přední české výrobce kuchyňského vybavení patří značka Tescoma. Aktuální trendy a novinky od této značky můžete pravidelně sledovat zde.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)