Vyberte si moderní doplňky do bytu, které vám pomohou přivolat jaro

Zima je letos téměř neústupná. Brání se odchodu a předání žezla mnohem příjemnějšímu jaru, jakoby její vláda neměla snad nikdy skončit. Když si již myslíme, že zima ustoupila, probudí nás druhý den čistá bílá sněhová peřina, která většinou do večera zase roztaje. Děti již dávno nemají z napadnutého sněhu radost a spíše než na sáňky se těší na kolo a do bazénu. Možná by příchod jara usnadnila veselejší bytová výzdoba, která se skládá z jarních bytových doplňků a dekorací. Jarní móda v této oblasti již dorazila a vypadá následovně.

fialky
By: Alex G.CC BY 2.0

Překvapivě se absolutním hitem letošního jara staly drobné květiny, které se zdály díky loňským pestrým barvám téměř na ústupu. Romantická móda opět zavelela a před námi se rozprostřely v obchodech nejrůznější doplňky do bytu, které jsou doslova zasypány drobnými kvítky různých barev. Rozdílem oproti dřívější módě je pouze chybějící stonek a lístky. Do módních bytových doplňků se prosadily pouze samotné květy.

Mezi těmito kvítky vládne samozřejmě fialová barva, která se již loni hlásila jako dominantní barvou módy roku 2013. Na polštářcích, talířcích a květináčích tedy nechybí v prvé řadě fialky, ale objevily se také fialové a samozřejmě modré pomněnky. V hotových květináčích můžete objevit drobné macešky nebo levanduli, která nejen krásně vypadá a skvěle voní, ale má navíc léčivé a uklidňující účinky. Levanduli můžete využít do koupele, k výrobě čajů nebo jako aromaterapii.

Dekorace do bytu
By: tanakawhoCC BY 2.0

Ze všech dostupných materiálů se na povrch opět prodralo klasické přírodní dřevo. Dekorační bytové doplňky pro letošní jaro jsou tedy převážně z tohoto materiálu. Motivem pro dekorační doplňky jsou klasická mláďata a ptáčci, kteří by měli jaro připomínat nejvíce. Nezmizela ovšem ani oblíbená klasika v podobě motýlků na záclony, které se nejspíš ještě pěkně dlouho neomrzí. Kdo by také mohl něco namítat proti bezelstným a křehkým motýlům, které se hodí absolutně k čemukoliv?

Velkou roli hrají v letošní jarní módě také barvy, které již nejsou pouze pastelové, ale často i překvapivě výrazné. Některé dekorační doplňky včetně polštářů či záclonek se dokonce honosí natolik nezvyklými kombinacemi barev, že je to až šokující. Proti gustu ale žádný dišputát a při dekorování bytu to často platí dvojnásobně. Pokud by navíc měla tato pestrobarevná výzdoba pomoci v přivolání jara, jistě se nikdo nebude nové módě bránit. Pokud jde o mě, jsem schopná si vyzdobit třeba celý byt spoustou králíčků, kuřátek, levandulí i dřevěných motýlků v deseti barvách, jen aby to jaro už přišlo a zůstalo s námi až do příchodu léta.

Při jakémkoliv zdobení bytu ovšem platí vždy jediné pravidlo – musí se líbit hlavně vám samotným. Každý člověk má jiný styl i vkus a výběr na dnešním trhu je natolik široký, že se jistě dvě domácnosti ani shodnout nemohou. Kdo by přeci odolal nové jarní módě, která je navíc natolik tolerantní, že je schopná nám poprvé v historii dovolit kombinace více než tří barev najednou. Využijme toho tedy naplno a nechejme se inspirovat překvapením, které nám letošní rok poskytuje.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)