Tlakový hrnec by neměl chybět v žádné kuchyni. Ale jak vybrat ten správný?

Poslední aktualizace: 31.5.2016

Proč byste měla vařit v tlakovém hrnci? Protože vaření při vysokém tlaku šetří váš čas, zanechává v zelenině mnohem více vitamínů a ostatním potravinám původní chuť. Každý, kdo měl možnost srovnání stejného jídla připraveného v klasickém hrnci a v „papiňáku“, potvrdí, že jídlo z tlakového hrnce chutná lépe.

Tak proč k němu některé české hospodyňky chovají nedůvěru? Pravděpodobně z obavy před „výbuchem“. Jenomže moderní kuchyňské potřeby jsou stoprocentně bezpečné a nejinak je tomu i u papiňáku. Takže obavy stranou a pusťte se do výběru toho správného modelu…

Nabídka tlakových hrnců je pestrá. Proto si předem ujasněte, jakým způsobem budete ten váš používat, jak často v něm budete vařit, jaké druhy pokrmů a pro kolik osob. Ke klíčovým parametrům patří materiál, objem, speciální funkce a typ sporáku, na kterém budete vařit

zivotzeny.cz_tescoma_cz_01

Materiál

Většina tlakových hrnců je z nerezu. Někteří výrobci k oceli přidávají i jiné kovy, aby dosáhli lepších vodivostních a tepelných vlastností. Výjimkou nejsou ani vlastní patentované materiály s unikátními vlastnostmi. Snažte se však vyhnout niklu, který může způsobovat alergické reakce.

Funkce

Kvalitní tlakový hrnec disponuje několika na sobě nezávislými bezpečnostními pojistkami proti přílišnému nárůstu tlaku a náhodnému otevření poklice bez vypuštění páry. Dražší modely mají tlačítka pro časování a nastavení tlaku. Samozřejmostí musí být vypínač pro vypouštění páry.


Oblíbený tlakový hrnec TESCOMA PRESIDENT

Objem

Co se týče velikosti, na dušené maso a zeleninu jsou vhodné menší tlakové hrnce s objemem kolem 4 litrů. Budete-li často připravovat guláše a vývary pro větší počet rodinných příslušníků, vyberte si větší hrnec s objemem alespoň 6 litrů.

Nechcete-li při nákupu tlakového hrnce prohloupit, raději investujte do kvalitního výrobku, který vám bude dobře sloužit po mnoho budoucích let. Skvělým poměr kvality, užitných vlastností a ceny nabízí Tescoma. Stálice na trhu s kuchyňskými potřebami nabízí sady nádobí, pánve, tlakové hrnce a veškeré další pomocníky do kuchyně, díky kterým si čas za plotnou užijete.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)