Tisíc a jednu noc můžete dnes strávit pokaždé v jiném povlečení

Poslední aktualizace: 27.10.2016

4832-bavlnene-povleceni-sal-cerveno-cerna Asi každý zná příběh Tisíc a jedna noc, ve kterém si krásná Šahrazád zachraňovala svůj život vyprávěním poutavých příběhů. S velkou nadsázkou můžeme říct, že vy v podobné situaci dnes byste se mohli zachraňovat každodenním převlékáním lůžkovin do nového povlečení. Z dnešní široké nabídky by byl král Šahriár unesen a každou noc by se těšil na povlečení s jiným vzorem a v jiném materiálovém provedení. Tak pojďte s ložním povlečením zažít pohádku Tisíc a jedna noc!

Jak vybírat povlečení?

Ve výběru povlečení pro vaše lůžkoviny dnes máte dveře doširoka otevřené. Vybírat si můžete nejen z různých designů, nýbrž i z různého materiálového provedení. Asi největšímu zájmu se těší stále oblíbené bavlněné povlečení, avšak vůbec v oblíbenosti nepropadá ani povlečení flanelové, krepové nebo saténové. Povlečení by mělo být příjemné na dotek, dobře savé a prodyšné. Jeho způsob uchycení na lůžkovinách je také velmi důležitý, protože pod povlečením, které na peřině dobře drží se vyspíte mnohem lépe. Víte, že vzhled ložnice zásadně ovlivní barva a dezén povlečení? Samozřejmě! V šuplíku na lůžkoviny můžete mít hned několik odlišných barev a vzorů, a proto může být každá noc úplně jiná. Povlečení vybírejte jen od kvalitních dodavatelů, kteří vám poskytnou nejen široký výběr, ale také kvalitu, podrobné informace a možnost reklamace v případě, že se zbožím nejste spokojení. Při výběru dbejte i na správný rozměr povlečení (může být někdy matoucí) i na počet polštářů a přikrývek v balení. Za klasický rozměr povlečení se považuje přikrývka s rozměrem 140×200 cm, ale lze objednat i prodloužené povlečení 140×220, které je určeno pro vyšší osoby, kterým je klasická přikrývka krátká.

Jak se starat o povlečení?

7772-bavlnene-povleceni-na-dve-luzka-agata-bilaPořídit si ložní povlečení je jedna věc, dobře se o něj starat je věc druhá. Víte, jak často se má povlečení měnit nebo na jakou teplotu ho prát, případně jestli ho žehlit nebo ne? Povlečení se pere nejčastěji na teplotu 60°C, kdy jsou spolehlivě zničeny všechny mikroby. Samozřejmě je dobré respektovat symboly na štítcích ložního prádla, které vás navedou, jak s konkrétním ložním prádlem nakládat. To samé platí i u žehlení. Třeba krepové povlečení se žehlit vůbec nemusí. Pro kvalitní spánek je důležitá i pravidelná výměna povlečení, která by měla probíhat minimálně jednou týdně. A neméně významná je při péči o povlečení i jeho kvalita. Kvalitní povlečení má dlouhou životnost i více vydrží.  I levné povlečení může být kvalitní, stačí vybírat od renomovaných dodavatelů.

Tisíc a jednu noc dnes můžete strávit v pokaždé jiném povlečení. Překvapte svého partnera a celou rodinu.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)