Potřebujete získat úložný prostor? Víme, jak na to!

Poslední aktualizace: 28.11.2018

Málo úložného prostoru netrápí pouze ty, kteří bydlí v bytě. Ani v domě ho nemusí být dostatek. Proto jsme tu my! Poradíme vám, jak získat více úložného prostoru. Bude nenápadný, praktický a použitelný jak do bytu, tak do domu či na chatu. 

Potřebujete získat úložný prostor? Víme, jak na to! 2

Koupelna

Nejdříve se podíváme na obvykle nejmenší místnost. Zde je potřeba využít každý centimetr, ale hlavně vkusně. Není dobré zastavět všechny zdi! Při zařizování myslete například na to, že zrcadlo může být na skříňce, do které se vejde potřebná kosmetika. Pokud nemáte vanu, na kterou byste vyskládali šampóny, pořiďte do sprchového koutu malou poličku. A co s dveřmi? Na ty jednoduše přivrtejte háčky a máte si kam pověsit oblečení a ručníky.

Ložnice

Místnost, ve které spíme, není obvykle určena očím návštěvníků, proto nemusíte myslet na to, jak budou vypadat skříňky po všech zdech. Určitě využijte i úložný prostor od postelí – pokud není součástí postele, určitě se shánějte po vhodných krabicích, které byste pod postel mohli zasunout.

Kuchyně

V kuchyni se obvykle pohybujeme každý den a je zde potřeba mít dostatek prostoru i přes to, že potřebujeme místo, kam uložit všechno náčiní k vaření a potraviny. Pokud máte malou linku, nezastavějte ji mikrovlnkou ani kávovarem – spotřebiče umístěte na police. Tip, který je nenápadný ale velmi praktický, potom zní: Přimontujte malé přihrádky na vnitřní stranu dvířek u skříněk. Takové přihrádky poslouží na koření, poklice či naběračky a vařečky. Případně volte takové spotřebiče, které jsou vestavné a nezabírají tak místo na pracovní desce. V malé kuchyni také není vhodnou volbou objemný sporák, ale spíše varná deska v kombinaci s menší vestavnou troubou.

Potřebujete získat úložný prostor? Víme, jak na to! 3

Tip: Podívejte se na důmyslné řešení úložného prostoru klasické kuchyně od výrobce Gorenje.

Obývací pokoj

Reprezentativní místnost, ve které lze vykouzlit úložný prostor mávnutím proutku. Máte sedačky? Ty obvykle skrývají mnoho úložných prostorů, kam se vlezou například náhradní peřiny a povlečení. Opět využijte stěny, ne všechny – stačí jedna, od stropu až k podlaze. Zastavte ji knihovnou, policemi, skříňkami – záleží na vašich potřebách. Konferenční stolek můžete pořídit s rafinovaných úložným prostorem v podobě malých zásuvek nebo malé poličky – na časopisy, ovladače aj. 

Autor článku: Nikol Sotolářová

Fotografie publikována se svolením sumetho Photography/FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)