Osvěžení s nadzemními bazény

Poslední aktualizace: 12.2.2015

U nás sice ještě vládne zima, ale čas plyne jako voda. A tak se ani nenadějeme a brzy se dočkáme hřejivého počasí, s kterým si budeme užívat sluníčka a vysokých teplot. Takové počasí si žádá zchlazení a osvěžení, které nám může poskytnout stín, nebo ještě lépe bazén. Nejžádanějším typem bazénu je nadzemní bazén, který je oblíbený hlavně díky své kvalitě a dostupnosti.

Nadzemní bazény poskytují osvěžení v horkých letních dnech, relaxaci po dlouhém pracovním dni a zábavu pro vaše děti. Jsou nejdostupnějším řešením pro ty z vás, kteří touží po venkovním bazénu, ale jejich finance jsou omezené.

Výhody nadzemních bazénů

Mezi největší výhody nadzemních bazénů patří atraktivní cena, prostorová nenáročnost a nenáročnost na jejich montáž. Dalo by se říci, že tento typ bazénů patří mezi nejlevnější bazény, ale i přes svoji lákavou cenu si zachovávají potřebnou kvalitu. Díky tomu si je může pořídit i postavit každý. Mezi další výhody patří například rozmanitost typů bazénů i příslušenství.

11630081-Typy bazénů

Nadzemní bazény můžeme řadit do několika kategorií podle jejich vlastností. Prvním kritériem dělení může být sezónnost. Tím je myšleno, že si můžete pořídit buď bazén, který si jednou postavíte na zahradě a na další léta jeho služby jej tam necháte stát, nebo si můžete koupit bazén, který je vyloženě sezónní a na zimu se musí uklízet. Výběr samozřejmě záleží jen na vás a vašich preferencích.

Nafukovací nadzemní bazény

Mezi výše zmíněný sezónní bazén patří nafukovací bazény. Ty jsou, co se instalace bazénu týče, tím nejjednodušším a nejrychlejším řešením. Stačí totiž, když pro něj připravíte rovné místo, vytáhnete jej z krabice, nafouknete obvodový prstenec, a pak už vesele napouštíte vodu.

Bohužel jsou náchylnější k protržení, takže k nim nesmíte pouštět domácí mazlíčky, kteří rádi používají drábky, a vaše děti s ostrými meči a podobnými hračkami. Na druhou stranu jsou díky použitému materiálu velmi bezpečné pro dětské hrátky.

3813

Bazény s pevnou konstrukcí

Tím druhým typem bazénu jsou ty s pevnou konstrukcí. Nejčastěji mají kruhový tvar a modrou barvu. U těchto bazénů je instalace trochu složitější než pouhé nafukování a napouštění, a to hlavně proto, že na montáž je potřeba více párů rukou. Pozor byste si měli dát hlavně na správné napínání vnitřní fólie.

3787_2

Kam nadzemní bazén umístit

Pokud přemýšlíte nad pořízením nadzemního bazénu, měli byste zvážit, kam jej na vaší zahradě umístíte. Tento typ bazénu vyžaduje absolutně rovnou plochu zbavenou travních drnů. Pokud takovou plochu na zahradě nemáte, pak jí docílíte srovnáním a odstraněním přebytečné zeminy. Nikdy však zeminu nepřidávejte. Bazén se nesmí stavět na žádném jiném povrchu, jako je tráva, štěrk, asfalt nebo povrch se směsí nafty.

Také bývá doporučováno, abyste si pod bazén rozložili bazénovou podložku. Ta totiž zabrání poškození bazénové fólie a jiné textilie by pod bazénem mohly zplesnivět.

Pokud tedy uvažujete nad koupí venkovního bazénu ať už z důvodu vašeho odpočinku, nebo zabavení vašich dětí, nadzemní bazény jsou nejatraktivnějším a určitě nejvýhodnějším řešením.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)