Několik tipů, jak správně naplánovat vaši zahradu

Poslední aktualizace: 30.10.2015

Na počátku každé zahrady stojí návrh. Nejde přitom jen o rozmístění. Vyjasnit byste si měli i to, jakou funkci vaše zahrada má plnit a jak bude náročná na údržbu.

Toužíte spíše po divočejším místě, které bude působit romanticky a váš dům skryje před zraky kolemjdoucích? Nebo máte zájem o vzdušný a pečlivě posekaný prostor? Chcete, aby vám zahrada kromě místa pro letní odpočinek, přinesla i nějaký užitek? A jak zkombinovat záhon a okrasné rostliny? S projektováním zahrady vám poradí odborníci na zahradničení, díky kterým bude zahrada působit uspořádaně, vkusně a splní vše, co od ní očekáváte. Rostliny, stromy i ostatní prvky, jako například lavičky, houpačka či bazén, budou sladěné – aby se k sobě hodily a doplňovaly váš dům.

zahrada3_b

První krok

zahrada3_a S vypracováním plánu zeleně je nejlepší obrátit se na profesionální zahradnictví. Kromě vašich nápadů a představ byste měli vzít v potaz i další věc, a tou jsou přírodní podmínky. Dobrý vkus při projektování totiž nestačí, kromě toho je třeba mít i základní znalost stavebnictví či geologie, aby vaše zahrada s trochou nadsázky „přežila“.

V neposlední řadě myslete na to, že kvalitní návrh zahrady je jen první krok. Pokud nebudete mít čas nebo chuť věnovat vaší zeleni další péči, tak se z uspořádaného zákoutí brzy stane divoký kus přírody, který může obtěžovat vás i vaše sousedy. Myslete při plánování tedy i na to, co bude třeba dělat pro údržbu zahrady, abyste to později zvládli nebo si zavčas zajistili zahradnictví, které se o tento úkol postará za vás.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)