Najděte soukromí v malém bytě

Poslední aktualizace: 12.6.2014

Zdroj: www.freedigitalphotos.net
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Každý z nás potřebuje sem tam chvilku pro sebe sama, potřebujeme se uvolnit, odpočinout si pobýt se s sebou samotným. Co když ale bydlíte v malém bytě? A navíc v něm nebydlíte sami? Dá se najít soukromí a klidné místo i v malometrážním bytečku? Odpověď je jednoduchá. Ano, i v malém bytě můžete mít místo pro sebe. Stačí znát vychytávky, díky kterým toho docílíte.

Malé byty jsou roztomilé, někdy praktické a někdy naopak nepraktické. Každý z nás ví nejlépe, co mu vyhovuje, nebo co si může dovolit či co potřebuje. Bohužel nás někdy přepadne chvilka, kdy i přesto, že víme moc dobře, že tak to má být a že máme či musíme bydlet v malém bytě, zoufáme a toužíme po velkém prostoru, kde bychom se mohli ukrýt.

Vysvobozením je informace, že kvůli soukromí nemusíme utíkat z domu ani nemusíme hledat větší byt. V podstatě všechno záleží na tom, zdali víme, jak si prostor pro sebe vykouzlit. Jakmile máme řešení, pak je jen na nás, jestli ho realizujeme. Otázkou však je, jaké řešení se nám vůbec nabízí?

Optické zvětšení aneb hry s barvami a plochami

Prvním krokem může být optické zvětšení místnosti. Optické zvětšení vám ještě nezajistí koutek pro vás samotné, ale jakmile se prostor zvětší, budete mít dojem, že máte více místa k životu a jak se říká, bude se vám lépe dýchat. Navíc jakmile místnost opticky zvětšíte, budete moci vyzkoušet i další možnosti.

Optického zvětšení dosáhnete skrze barvy a jejich působení. Ke zvětšení prostoru vám pomůžou světlé barvy, například klasická bílá, která však může působit depresivně, dále smetanová, také světlé pastelové odstíny.

Nemusíte však zavrhovat ani tmavší barvy či tmavší odstíny pastelových barev. Záleží totiž pouze na kombinaci jednotlivých barev. Optického zvětšení totiž dosáhnete i odstupňováním jednotlivých odstínů téže barvy.

Další vychytávkou může být aplikace lesklých a odrazových ploch, jako jsou například zrcadla.

Postavte si užitečnou příčku

Jakmile prostor opticky zvětšíte, bude se vám zdát, že máte více místa na aplikaci dalších řešení, v podstatě dalšího nábytku. Pro oddělení postele od obytného prostoru v jedné místnosti použijte nábytek, který vytvoří příčku. Díky takovéto užitkové příčce, které plní více funkcí dohromady, si vytvoříte prostor určený jen pro vás samotné.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)