Moderní obývací stěny za hubičku

Poslední aktualizace: 2.2.2016

Starší ročníky si určitě ještě pamatují obývací stěny ze 70. let, které byly umístěny přes celou stěnu od podlahy ke stropu. Nevýhodou byl stísněný monstrózní dojem a nemožnost jakkoliv s ní dále hýbat. Pravdou je, nabízely mnoho úložného prostoru a dle starého zvyku vystavovat na obdiv všechno možné, včetně jídelních servisů a skleniček.

obývací stěna

Zbavování se prachu u tak rozsáhlé plochy, včetně všech dekorací bylo však nepraktické a otravné. Moderní obývací stěna má být vzdušná – oblečení patří do šatní skříně, nádobí do kuchyně. Když se ohlédneme do minulosti, historie obývacích sestav zasahuje až do první republiky. Už v té době se začaly nabízet první jednoduché modulové systémy.

Moderní modulové systémy

Díky modulovému nábytku lze poskládat množství variant prostorového uspořádání nábytku, nejen obývacích stěn. Modulové jsou dnes již i sedací soupravy. Uživatel nemusí hned kupovat kompletní sestavu, ale koupí si pouze ty části nábytku, jež potřebuje. Výběr prvků je skutečně pestrý. V nabídce naleznete komody, regály, vitríny, závěsné skřínky, police, konferenční stolky, taburety. Záleží pouze na vkusu a přání každého jednotlivce, zda upřednostní uzavřené nebo otevřené prostory v podobě polic a otevřených skřínek. Dnešní moderní obývací stěny nevyžadují vysoké nároky na údržbu, jsou vyrobeny z odolných materiálů a hodí se především do minimalisticky vybavených domácností.

obývací stěna 1

Kde hledat inspiraci

Dnes už snad není možné odejít z e-shopu či kamenné prodejny bez objednávky, míříte-li tam za účelem pořízení nové obývací stěny. Stejně tak tam najdete mnoho inspirace. Internet se jen hemží různými blogy a magazíny o bydlení či e-shopy s nábytkem, kde najdete nepřeberné množství obrázků.

Mnohdy vám dokonce nabídnou i dopravu zdarma, pokud splňujete určité podmínky: nakoupíte v určité cenové relaci a nebydlíte dál než požadovaný počet kilometrů. Některé společnosti za drobný příplatek nabízí i klientský servis, jako je vynesení nábytku až k vám domů a poskládání obývací sestavy.  Před nákupem si všechny podrobnosti zjistěte.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)