Moderní obývací stěny za hubičku

Starší ročníky si určitě ještě pamatují obývací stěny ze 70. let, které byly umístěny přes celou stěnu od podlahy ke stropu. Nevýhodou byl stísněný monstrózní dojem a nemožnost jakkoliv s ní dále hýbat. Pravdou je, nabízely mnoho úložného prostoru a dle starého zvyku vystavovat na obdiv všechno možné, včetně jídelních servisů a skleniček.

obývací stěna

Zbavování se prachu u tak rozsáhlé plochy, včetně všech dekorací bylo však nepraktické a otravné. Moderní obývací stěna má být vzdušná – oblečení patří do šatní skříně, nádobí do kuchyně. Když se ohlédneme do minulosti, historie obývacích sestav zasahuje až do první republiky. Už v té době se začaly nabízet první jednoduché modulové systémy.

Moderní modulové systémy

Díky modulovému nábytku lze poskládat množství variant prostorového uspořádání nábytku, nejen obývacích stěn. Modulové jsou dnes již i sedací soupravy. Uživatel nemusí hned kupovat kompletní sestavu, ale koupí si pouze ty části nábytku, jež potřebuje. Výběr prvků je skutečně pestrý. V nabídce naleznete komody, regály, vitríny, závěsné skřínky, police, konferenční stolky, taburety. Záleží pouze na vkusu a přání každého jednotlivce, zda upřednostní uzavřené nebo otevřené prostory v podobě polic a otevřených skřínek. Dnešní moderní obývací stěny nevyžadují vysoké nároky na údržbu, jsou vyrobeny z odolných materiálů a hodí se především do minimalisticky vybavených domácností.

obývací stěna 1

Kde hledat inspiraci

Dnes už snad není možné odejít z e-shopu či kamenné prodejny bez objednávky, míříte-li tam za účelem pořízení nové obývací stěny. Stejně tak tam najdete mnoho inspirace. Internet se jen hemží různými blogy a magazíny o bydlení či e-shopy s nábytkem, kde najdete nepřeberné množství obrázků.

Mnohdy vám dokonce nabídnou i dopravu zdarma, pokud splňujete určité podmínky: nakoupíte v určité cenové relaci a nebydlíte dál než požadovaný počet kilometrů. Některé společnosti za drobný příplatek nabízí i klientský servis, jako je vynesení nábytku až k vám domů a poskládání obývací sestavy.  Před nákupem si všechny podrobnosti zjistěte.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)