Ložnice jako z pohádky

Do ložnice chodí člověk sice jen spát, ale to neznamená, že by měl podcenit její vzhled. Ložnice je místnost, která by měla splynout s vaší osobností, protože právě zde potřebujete načerpat novou energii. Kde jinde se člověku odpočívá lépe než v příjemném prostředí.

Ložnice jako z pohádky

Ve vaší ložnici by neměly chybět rostlinky, líbivé dekorace a slušivé barvy. Za vhodné rostliny do ložnice se dá považovat datlovník, dracéna či palma rajská. K vhodným dekoracím rovněž neváhejte využít přírodních prvků. Rozhodně nemusíte utrácet majlant, abyste si ložnici vyzdobili.

Dekorace do ložnice, které hravě zvládnete

Zkusit můžete skleněnou misku a v ní vlastnoručně nasbírané mušle z letní dovolené či říční kamínky. Neméně oblíbený je i písek, větvičky a další dary přírody. Romantiku umocníte bezpochyby svíčkami. I zde platí, že v jednoduchosti spočívá krása. K tomuto účelu bohatě vystačí skleničky na víno obracené dnem dolů, přičemž na vzniklý podnos v horní části položíte čajovou svíčku. Nebude vás to stát téměř nic a atmosféra k nezaplacení. Patříte-li k zručným kutilům, můžete si ze zavařovacích sklenic vytvořit i lampičky.

ložnice

Hra s barvami

Nezapomeňte si zahrát hru s barvami. Vůbec nemusíte odsouvat nábytek a pouštět se do výmalby ložnice. Bohatě vystačí, když si vyberete hezké povlečení třeba v exotických barvách. To už záleží čistě na vás. Zapomenout nesmíme ani na závěsy, kde nařasená látka vytvoří útulný dojem a interiér bude působit hned tepleji. Pro tyto barevné hrátky je lépe vybírat spíš světlejší odstíny, aby ložnice příliš neztmavla. Barvy uplatníte také na dekorativních polštářích a přehozech. Jednoduše, levně a chytře tak vyčarujete romantický interiér, jenž vybízí k odpočinku. Toužíte-li po mnohem větším luxusu, pořiďte si polohovatelný rošt a kvalitní matraci. To už však vyžaduje mnohem větší investici.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)