Léto klepe na okna, nepouštějte ho dovnitř

Poslední aktualizace: 29.6.2016

Přichází léto a s ním období pětatřicetistupňových veder. U vody to bude fajn, ale doma je lepší mít chládek. Přečtěte si, jak nepustit sluneční paprsky do domu nebo bytu pomocí vhodně zvolených žaluzií.

Pokud bydlíte ve větším městě, v létě čelíte vyšší teplotě než v nezastavěných oblastech. Města vytvářejí tzv. tepelné ostrovy díky husté zástavbě a menšímu podílu zeleně.

V Praze je například celoročně průměrná teplota vyšší o 2,5 °C. V létě však může teplotní rozdíl mezi městem a okolní přírodou dosáhnout až 10 °C. Teplotu ve vašem domově však mohou výrazně snížit žaluzie.

Namontovat žaluzie zvenku nebo zevnitř?

Pokud máte byt nebo okna v domě orientovány tak, že vám často slunce svítí přímo do oken, ideálním řešením jsou venkovní žaluzieNejen, že zabráníte přehřívání interiéru, ale výrazně snížíte náklady. V létě na klimatizaci, v zimě na vytápění.

zivotzeny_cz_ksystem_cz_01

Venkovní žaluzie jsou totiž součástí fasády a mají vynikající izolační účinky. Pokud se pro ně rozhodnete, vyplatí se myslet na jejich instalaci už při přípravě projektu domu, protože se jedná o dlouhodobou investici a jsou velké možnosti při volbě provedení a typu ovládání.

Pokud chcete jednoduchou instalaci a přehřívání interiéru vás tolik netrápí, volte vnitřní žaluzie.

zivotzeny_cz_ksystem_cz_02

Před sluncem vás nejlépe ochrání horizontální lamely

Vnitřní horizontální žaluzie jsou spolehlivou ochranou před slunečním zářením. V létě doporučujeme je mít zatažené úplně. Jindy můžete jednoduše regulovat sluneční svit naklápěním lamel.

Vertikální žaluzie zabrání o něco hůře slunečnímu záření, protože nejsou přímo na okně, ale o to více designově prospějí vašemu interiéru. Můžete i rychle vyměnit látku a sladit tak barvu žaluzií třeba s novým vymalováním.

zivotzeny_cz_ksystem_cz_03

Jak vertikální, tak horizontální žaluzie si můžete pořídit s dálkovým ovládáním, takže jsou vhodné i do oken, ke kterým není jednoduchý přístup.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ, česká firma Ksystem vám dodá žaluzie všech možných materiálů a barev. Pokud máte doma nestandardní velikost oken, nezoufejte. Ksystem vyrábí i atypické žaluzie.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)