Která barva ovládne domácnosti v roce 2014?

Málokdo řeší výběr barev v domácnosti podle módních trendů. Většina lidí dává přednost svým vlastním oblíbeným barvám nebo kombinují barvy a jejich odstíny tak, aby ovlivnili prostor, ve kterém žijí. Přesto ale není na škodu se občas nechat inspirovat i módními trendy.

Barva 2014
By: Pittaya SroilongCC BY 2.0

Ty podobně jako v oděvním průmyslu ovlivňují výběr barev bytových doplňků, nabídku maleb či obrazů, ale také bytový textil. S novým rokem tedy přicházejí i nové trendy a pro rok 2014 je to originální a tajemná „fialová orchidej“. Pod tímto názvem si ale nepředstavujte klasicky fialovou, jak jí znáte z dětských vodovek. Stejně jako všechny ostatní barvy, má i tato řadu odstínů a pododstínů. Můžete navíc vyzkoušet kombinaci s dalšími barvami a zde naleznete další výhodu – fialové odstíny lze kombinovat téměř s jakoukoliv barvou.

S barvou textilu vybírejte i jeho materiál

Nejprve se podíváme, jaké možnosti tato barva nabízí v oblasti bytového textilu. O dojmu barvy totiž rozhoduje také textilní materiál, který zvolíte, a tím se vaše možnosti ještě více rozšiřují. Textilie totiž využijete nejen pro bytový textil, jako jsou osušky, závěsy nebo povlečení, ale také pro potahy čalouněného nábytku a mnohých bytových dekorací. Samozřejmě pak stejný odstín barvy působí odlišně na lakované kůži, saténu nebo semiši.

Fialová barva se řadí zároveň mezi univerzální bytové barvy, které se zavděčí každému. Zároveň s tím také nepůsobí tak chladně jako modré odstíny ani není vtíravá. Jak už je psáno výše, je tato barva kombinovatelná mnohem lépe, než kterákoliv jiná a obsahuje celou řadu různorodých odstínů. Fialovou barvu je ale také vhodná pro celoroční využití a tím se její praktičnost dále zvyšuje.

Fialová barva je praktická, originální a dobře kombinovatelná

Fialová stěna
By: Rennett StoweCC BY 2.0

Pokud vás fialová barva oslovila nebo jinak přesvědčila o svých kvalitách, nebo se jedná o vaši zamilovanou barvu, nemusíte se dokonce ani bát, že to s jejím využitím nějak přeženete. Můžete si totiž postavit doprostřed místnosti třeba fialový kus nábytku nebo vymalovat zdi na fialovo. Dokonce i fialový koberec není na škodu. S fialovou barvou to totiž nejde přehnat. Je vděčná, kombinovatelná a nevtíravá. Vše v odlišné barvě v ní skvěle vynikne a vaše domácnost bude působit originálně. Ničeho se tedy nebojte a vyzkoušejte nový módní trend podle vlastní libosti!

Malý tip: Ať už zvolíte jakýkoliv odstín fialové, dbejte vždy na vhodné osvětlení. Právě osvětlení totiž o dojmu daného odstínu rozhoduje nejvíc. Kombinací osvětlení a barev tak můžete vytvořit nejen dokonale útulné prostředí ale i temnou kobku, která bude na její obyvatele působit negativně. Jinak také působí osvětlení zabudované ve stropě, stojací lampy nebo malé stolní lampičky.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)