Jednoduché, praktické a stále žádané ložní prádlo

Poslední aktualizace: 7.10.2016

Ložní prádlo byste měli vybírat pečlivě. Pamatujte, že přispívá ke kvalitě spánku a je jen na vás, zda se rozhodnete spát jako na obláčku, nebo koupíte první a nejlevnější povlečení s tím, že se později budete v posteli převalovat, škrábat a nejspíše už po pár týdnech budete muset znovu na nákup.

ložní prádlo

Když budete vybírat povlečení, narazíte na mnohé materiály, mezi které patří nejen známá bavlna a krep, ale také satén, flanel, mikrovlákno nebo len. Každý materiál má své výhody i nevýhody. Nechce se vám přemýšlet a hledat, jaký je mezi všemi rozdíl a chcete to nejjednodušší řešení? Potom zvolte právě bavlnu a krep!

Oblíbená bavlna

Bavlněné povlečení není jistě potřeba dlouze představovat, těší se totiž neutuchající oblibě. Patří stále k nejprodávanějším. Proč? Bavlna je velmi kvalitní materiál, který splňuje všechny požadavky pro vaše pohodlné spaní. Její předností je vysoká savost, měkkost, pružnost a velmi dobře zahřeje, což je žádoucí v nadcházejících zimních měsících. Co se týče údržby, není vůbec složitá. Jediná nevýhoda, kterou bavlněné povlečení má, je nutnost žehlení. Jelikož nejde o každodenní záležitost, lze toto drobné mínus opomenout.

ložní prádlo

Nenáročný krep

Krepové povlečení se v českých domácnostech nepoužívá tak dlouho, jako bavlna, přesto se stává velmi oblíbeným společníkem pro chvíle snění. V dnešní době se na krep zaměřily už snad všechny společnosti a lze jej tedy sehnat prakticky kdekoliv, což se o mnohých jiných materiálech ložního prádla říci nedá.

Toto povlečení se vyrábí ze 100% bavlny. Čím se liší tedy krepové povlečení od toho bavlněného? Protože je bavlna ve finále zvrásněna, povlečení se stává měkčím, jinak má všechny důležité vlastnosti stejné – skvěle saje, hřeje a je prodyšné.

Možností je koupě krepového povlečení z polyesteru, které se tak stává levnější variantou. Pro někoho však ve finále nákup nebude tak výhodný, neboť za méně peněz dostanete méně muziky – toto povlečení není tak příjemné.

Co je ovšem, zejména pro hospodyňky, hlavní předností krepového povlečení a tedy i největším rozdílem od toho bavlněného, je jednoduchá údržba bez nutnosti žehlení. Ono sice žehlení povlečení není dennodenní záležitostí, ale při početné rodině s dětmi, kdy se povlečení pere častěji, přijde tato výhoda vhod.

povlečení

Buďte in!

Zmíněná provedení ložního prádla možná nejsou vysoce moderní a nejsou žhavou novinkou na trhu. I tak ovšem můžete být in, a to díky nejrůznějším designům, které povlečení rozveselí a dodá i vašemu spánku jiný nádech. Mezi oblíbené patří zejména květované potisky. Pro pány je možné pořídit pruhovanou klasiku, která se vrací do módy.

Pokud chcete mít jistotu, že vyberete správně, dejte na české povlečení.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)