Jedině dostatečná péče o prostor, ve kterém žijeme, vytváří pravý domov

Poslední aktualizace: 26.3.2013

To, v jakém místě žijeme, dokáže velmi výrazně ovlivnit spoustu našich pocitů i vlastností. Představte si, jak by se vám každý den žilo v tmavé místnosti bez barev a dekorací. Již samotná představa dokáže vyvolat úzkost a nepříjemné pocity. Co teprve skutečnost. Lidé často svoje domovy zanedbávají. Někdy je to z nedostatku času a financí, jindy jim nepřijde taková činnost důležitá. Vždy se najde jiná aktivita, která je přednější. K čemu tedy zdobit a budovat vlastní domov?

Jedině dostatečná péče o prostor, ve kterém žijeme, vytváří pravý domov 2
By: Oyvind SolstadCC BY 2.0

Možná proto, že náš domov je jediným místem, které se můžeme opravdu přizpůsobit jenom podle sebe a také proto, že je naším jediným zázemím. V domě můžete načerpat síly, utéct na chvíli od problémů, odpočinout si nebo se schovat. Dům je ochrannou bublinou, která nám jako jediná dává pocit bezpečí, síly a jedinečnosti. Není to dostatek důvodů k tomu, abychom se o svůj domov opravdu dobře starali?

Budování domova většinou začíná bytovými doplňky a dekoracemi a končí u drobných oprav nebo rekonstrukcí. Bydlení není totiž pouze o užívání, ale také o péči, kterou za tak silné zázemí musíme domovu vrátit. Ať vlastníte byt či rodinný dům, vždy se jedná o bezedný prostor pro finanční investice. Pokud využijete nejrůznějších nápadů, návodů nebo triků. Můžete tuto investici výrazně snížit a tím si dopřát mnohem více domácích úprav. Při bytové dekoraci často záleží na každém detailu. Nestačí pouze uklidit a přestěhovat nábytek, abyste pocítili opravdovou změnu. Rozhodují také barvy, které pro svůj interiér zvolíte, podlaha, okna, květiny na stole či nové povlečení.

Péče o domov ovšem nekončí pouze u vizuálních dojmů. Domov dělá i vůně, zvuky a samozřejmě celkový dojem. Cítíte-li se ve svém bytě nebo domě uvolněně a bezpečně, nejspíš jste vykonali dobrou práci. Pokud žádné takové pocity nemáte, je na čase společně s námi začít pracovat na nápravě. V této kategorii se budete průběžně dozvídat o dekoračních možnostech, které jsou nenáročné a originální, abyste si za jakýchkoliv okolností mohli určité změny v domácnosti dovolit.

Jistě uvítáte také nejrůznější novinky a návody, se kterými se jinde nesetkáte, a tak můžete být vždy o krok napřed oproti svým sousedům. Krásný a útulný domov plný praktických bytových doplňků a pozitivních vjemů ovšem nevznikne bez vašeho odhodlání a píle. Pokud se tedy nebojíte výzev, vydejte se s námi do světa poznání principů opravdového domova, který se pro vás stane místem, kam se budete rádi vy i ostatní členové rodiny rádi vracet. Bez domova byste byly jistě velmi nešťastní. V neútulném domově se nebudete cítit o moc lépe. Pár rad se vám tedy jistě bude hodit.

Jedině dostatečná péče o prostor, ve kterém žijeme, vytváří pravý domov 3
By: CileMontgomeryCC BY 2.0

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)