Jak vytvořit moderní ložnici, která bude praktická i smyslná zároveň?

Poslední aktualizace: 26.3.2013

Ložnice je místem našeho zasloužilého odpočinku, kde najdeme zázemí vždy, když si chceme odpočinout nebo se dostatečně vyspat, abychom měli energii na další den. Mnoho lidí proto považuje ložnici za obyčejnou místnost, kde není potřeba utrácet finance ani čas na nějaké experimenty a úpravy. Ani bytové dekorace nejsou v noci po tmě vidět. Proč bychom jimi tedy měli zaplňovat právě ložnici? Přesto existují minimálně dva hlavní důvody, proč je důležité na vzhled ložnice dbát mnohem více, než na jiné místnosti v bytě nebo domě, kde žijeme.

Jak vytvořit moderní ložnici, která bude praktická i smyslná zároveň? 2
By: Jeremy LevineCC BY 2.0

Prvním hlavním důvodem jsou prokázané účinky vzhledu a stylu ložnice na kvalitu našeho spánku. Velkou roli zde hraje prostor a také zvolená kombinace barev. Masivní nábytek se již dávno do ložnic nepoužívá, jelikož vytváří stísněný dojem a zbytečně zmenšuje prostor ložnice. Pokud přesto nedáte na masivní nábytek dopustit, umisťujte ho s notnou dávkou opatrnosti. Žádná ložnice nepůsobí útulně, pokud vypadá jako starožitnictví. Dominantním nábytkem v ložnici by vždy měla být postel. Manželské čalouněné postele již nejsou v dnešní době zdaleka tak oblíbené jako kovové. Kromě toho, že se na nich nechytá tolik prachu, dají se velmi prakticky využít i při manželských hrátkách. Nezapomínejte rovněž na bytový textil, který dokáže v minutě rozhodnout o celkovém dojmu ložnice. Povlečení na postel a záclony v okně jsou hlavními prvky, na které byste se měly zaměřit. Vybírat přitom můžete z různých materiálů i barev a spojit tak praktické využití s vizuální krásou.

Dalším neméně důležitým důvodem k dostatečné péči o ložnici, je také její smyslná vizáž, která podněcuje k romantické a vášnivé atmosféře. I sexuální aktivity jsou samozřejmou součástí ložnice, pokud ji sdílejí partneři či manželé. Špatně zvolený styl ložnice nebo její barvy mohou ubíjet vášeň i chuť na jakékoliv intimní zážitky. Nemáte-li dostatečně dobrý pocit z takového dojmu ložnice, je načase to změnit. Romantického či vášnivého podnětu lze snadno docílit pomocí barev. Pokud nechcete příliš experimentovat s bláznivými vzory nebo pestrobarevným provedením, můžete vyzkoušet kouzlo povlečení. I v jednobarevné, světlé ložnici dokáže například červené saténové povlečení hotové zázraky. Romantiku můžete samozřejmě posílit i speciálním vybavením ložnice, jako je postel s nebesy, nebo kožešiny na podlaze, pro opravdové romantiky s rodinným domem je vhodný také krb. Styl a vzhled místnosti ovšem také dokáže zázraky.

Jestliže všechny možnosti selžou a vy opravdu nebudete vědět, co si se svojí ložnici počít, zvolte destruktivní variantu vyklizení ložnice. Mezi čtyřmi prázdnými stěnami se vám totiž bude mnohem snadněji přemýšlet a vytvářet její nová podoba. Pokud máte něco vymyslet v přeplněné ložnici, většinou se všechny dobré nápady z hlavy vypaří. Nikdy ovšem nezapomínejte na první základní pravidlo, které by vám mělo vždy připomenout, že ložnice je základ šťastného života, ať v ní již děláte cokoliv. Zaslouží si tedy tu největší možnou péči.

Noční stolek a postel
By: George MartinCC BY 2.0
Postel
By: Massimo PeruffoCC BY 2.0
Luxusní postel
By: Boa-FrancCC BY 2.0

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)