Jak vybrat správné ložní prádlo pro kvalitní spánek?

Poslední aktualizace: 2.3.2017

Jak vybrat správné ložní prádlo pro kvalitní spánek? 2
ErikaWittlieb / Pixabay


Spánkové kultuře je v současné době přikládán stále větší význam. A je to tak správně. Pro kvalitní a klidný spánek je zapotřebí zvážit různá kritéria, barvou a laděním ložnice počínaje, detaily v podobě volby správného ložního prádla konče.

Obecně je známo, že se v ložnicích vyplatí používat spíše tlumenější a klidnější barvy, agresivní červená či depresivní černá klidné spánkové regeneraci dvakrát nepřidají. O čem se už ale mluví méně, je kvalita materiálů, které zvolíme k povlečení své postele.

Správné povlečení ovlivňuje kvalitu spánku

A právě materiály prostěradel, na nichž každý večer usínáte, mohou být klíčové. Zatímco pro letní noci se skvěle hodí jersey prostěradla, v chladnějších zimních a raných jarních měsících vás v posteli zahřeje mikroflanelové povlečení.

Povlečení z mikroplyše je velmi příjemnou variantou. Tento materiál má vysoce hřejivé vlastnosti a je hebký na dotek. Ještě jemnější volbou je mikroflanelový materiál, který má oproti mikroplyši ještě větší hustotu chloupků, na pohled tyto dva materiály však rozeznáte jen obtížně.

 

Prostěradlo je základ

Pro zimní období se hodí zastlat postel mikroflanelovým prostěradlem, které v kombinaci s povlečením z téhož materiálu znásobí hřejivý účinek.

Žádanou variantou pro zahřátí jsou deky z mikroflanelu, které se díky své hebkosti a hřejivosti těší velké oblíbenosti u mnoha uživatelů. K dostání jsou v mnoha barevných odstínech a jejich využití nemusí zdaleka končit jen u zachumlání se u televize. Velmi dobře poslouží mikroflanelová deka jako přehoz přes postel či jako hřejivý potah na autosedačky.

Obliba prostěradel a povlečení z mikrovlákna mezi českými uživateli stále stoupá, jejich nesporné hřejivé vlastnosti vsází stále více spáčů, kteří se během spánku rádi zachumlají do teplého a vyhřátého pelíšku.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)