Jak správně vybrat podlahu, pěkně krůček po krůčku

Poslední aktualizace: 29.10.2015

Podlaha je duší bydlení a má zásadní vliv na celkovou atmosféru. Pokud vás v blízké budoucnosti čeká renovace bytu, pravděpodobně usilovně přemýšlíte nad tím, která podlahová krytina je pro vaše účely nejlepší. Abychom vám usnadnili rozhodování, zeptali jsme se řemeslníků z cechu Ekomplex, konkrétně z divize podlaháři Pardubice. Prozradili nám několik zásadních informací, o které se rádi podělíme.

zivotzeny.cz_remeslnici_ekomplex_01

Při výběru podlahy je nezbytné zvážit poměr požadovaných vlastností a estetický dojem. Vybrat si podlahu, která je sice krásná, ale nikoliv funkční, je hloupé. No a podobně to platí i obráceně – koukat se na nehezkou podlahovou krytinu s perfektními vlastnostmi také není žádoucí. Navíc přijměte fakt, že univerzální podlaha s ideálními vlastnostmi neexistuje – proto vybírejte individuálně s důrazem na využití v konkrétní místnosti.

Vinyl, dřevo a lamino

V současné době stoupá poptávka po vinylových podlahách, které jsou tiché, odolné a teplé na dotek. Za zmínku stojí i bezpečnost, voděodolnost a antialergický charakter. Údržba vinylové podlahy je minimální a jednotlivé dílce lze v případě potřeby vyměnit. Negativem je nutnost kvalitního podkladu.

zivotzeny.cz_remeslnici_ekomplex_02

V kurzu jsou také dřevěné podlahy evokující přítomnost přírody. Dřevo má dlouhodobou užitnou hodnotu, téměř se na něm neusazuje prach a povrch lze renovovat. Nevýhodou budiž barevná nestálost a citlivost vůči vzduchu i vlhkosti podkladu. Rozhodnete-li se pro dřevěnou podlahu, počítejte s vyšší investicí.

Chybu neuděláte ani v případě kvalitní laminátové podlahy, která je oproti dřevěné zhruba o polovinu levnější. Pokládka je rychlá, materiál je stálobarevný a oceníte i minimální údržbu. Jistě vás potěší i obrovský výběr dekorů a dlouhé záruky poskytované výrobci (často až 25 let). Nevýhodou laminátového povrchu je chlad a tvrdost.

zivotzeny.cz_remeslnici_ekomplex_03

Tip: Vlastnosti dalších podlahových krytin najdete zde.

Záleží i sladění se stěnami

Malíři pokojů Pardubice podotýkají, že při výběru podlahy nesmíte zapomenout na její harmonické sladění se stěnami. Platí, že tmavší podlaha evokuje dojem stability a působí mnohem příjemněji než intenzivní světlé tóny. Na druhou stranu však světlejší podlaha optický rozšíří místnost.

Tip na závěr: Nechcete-li ztrácet čas s vidinou nejistého výsledku, obraťte se na řemeslníky z Ekomplexu. Při kompletní rekonstrukci vám pomohou také instalatéři Pardubice, kteří se postarají o vodoinstalatérské, plynoinstalatérské a topenářské práce.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)