Jak náležitě vybavit dětský pokoj?

Narození miminka je událostí, která se opakuje maximálně párkrát za život a jako taková je zdrojem velké radosti. Nelze však zapomínat, že se jedná také o starosti. Jednou z nich je např. problém, jak miminku vybavit dětský pokoj.

Ondalek1

Pořídit dětský nábytek jednotlivě, anebo kompletní dětský pokoj?

Základní otázka při výběru dětského nábytku zní, zda investovat do jednotlivých kusů anebo si rovnou pořídit kompletní dětský pokoj. Oboje má svá pro a proti. Rozhodnete-li si pro nákup dětského pokoje v celku, můžete ušetřit spoustu času a energie, na druhou stranu ale nezbyde příliš prostoru pro Vaši kreativitu, což lze někdy brát jako negativum.

V každém případě musí být dětský nábytek naprosto bezpečný a rovněž zdravotně nezávadný. Pro právě narozené děti jsou důležité zejména menší postýlky, ale také pohodlné kolébky pro miminka. V dětském pokoji by neměly chybět ani nejrůznější skříňky a v pozdějším věku využijí kluci i holky stůl a židličky. Nezapomínejte ale na to, že by pokoj jako celek určitě neměl působit stereotypně, neboť smyslové vjemy jsou pro malé děti významné!

Přebalovací pulty a komody

V dětském pokoji musí mít své pevné místo také přebalovací pult, který by měl plně vyhovovat nejen miminku, ale také Vám. Zajímavým řešením jsou tzv. přebalovací komody. Ve většině případů lze totiž přebalovací pult odejmout a rázem máte klasickou komodu. Zkrátka a dobře v rámci vybavení dětského pokoje můžete značně experimentovat a vytvořit tak miminku vhodné prostředí pro počátky jeho života.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)