Dekorace z mušlí dodá vašemu bytu nádech exotiky

Poslední aktualizace: 31.8.2015

Chystáte se teprve na dovolenou? Nebo už jste se vrátili od moře a jako každý rok si přivezli domů nějaké mušle? Pak věřte, že nemusí jen ležet v krabici, ale mohou plnit kvalitní bytovou dekoraci s nádechem exotiky.

svícen

Předmětů, které se dají z mušlí vyrobit, existuje celá řada. Záleží pouze na vaší zručnosti a fantazii. Pravdou je, že ne každý patří ke kreativním typům lidí. Hlavu však věšet nemusíte, protože vám rádi poradíme, co ze všech těch mušlí a mušliček vyrobit.

Svícen s vůní dálek

Do skleněného průhledného skla (může být i pěkná zavařeninová sklenice) naházejte mušličky a skleněné oblázky. Ty dostanete koupit v oddělení dekorace například i v obchodě IKEA. Místo sklenice lze použít porcelánový tácek. Nahoru umístěte svíci a stačí jen zapálit – kouzelný večer může začít.

Zrcadlo v novém rámu

Máte-li doma zrcadlo, ale jeho rám není nic moc – nalepte na něj mušle různých tvarů i zbarvení, ulity mořských šneků, hvězdice a další mořské úlovky. Šikovnější mohou některé kousky i zpestřit nesmývatelnou barvou. Nemusíte mít celý byt zařízený v námořnickém stylu. Bohatě vystačí i kosmetický, pracovní stolek či relaxační koutek.

girlanda

Girlanda z mušlí

Zjistili jste, že některé mušle mají v sobě otvůrky? Pak toho využijte, aniž byste museli mušle provrtávat. Navlékejte je na provázek, dělejte na něm uzlíky a přidejte ještě třeba i perleťové korálky, které k mušlím krásně sedí. Zavěsit jí můžete nad dveře, okno, ke krbu a kde vás jen napadne.

Exotická vázička

Jakoukoliv láhev (třeba od vína) umyjte, vysušte a nabarvěte bílou barvou. Poté pomocí tavné pistole připevněte mušličky. Lepit je můžete ledabyle, ale klidně i vytvářet ornamenty, jestli si troufnete.

vázička

Ozdoba v květináči

Mušle můžete nalepit stejně, jako u vázičky na květináč. Krásně však vypadají i jako ozdoba v květináči. Naskládejte je jednu vedle druhé, aby se těsně překrývaly. Čím více hlíny bude v květináči tím lépe – mušle tak budou hezky viditelné. Mimo ozdoby jsou i praktické – hlína v květináči tak rychle nevysychá, zvlášť pokud rostliny máte na sluníčku.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)