Chcete ušetřit za vytápění a ohřev vody? Víme, jak na to

Poslední aktualizace: 22.11.2016

Bez ohřevu vody, ani bez vytápění se v žádném domě, ani v jakémkoliv bytě neobejdete. Pokud chcete být praktickou ženou, budou se vám hodit informace, jak co nejvíce šetřit. Jako první doporučujeme zvolit takové řešení, které má co největší efektivitu. Tedy které dokáže vodu nejenom dobře ohřát, ale které při tom dokáže spotřebovat i co nejmenší množství energie. Jako ideální možnost doporučíme výkonné bojlery. Ty jsou v mnoha domácnostech jasnou klasikou, která zaručeně nezklame celou řadu lidí. Hlavní předností současných variant je:

  • Rozsáhlý výběr velikostí
  • Minimální spotřeba elektřiny
  • Jistota skvělé izolace

Chcete ušetřit za vytápění a ohřev vody? Víme, jak na to 2

Jak levně vytápět?

Bojler má navíc i tu výhodu, že je v něm voda vždy připravena k použití, stejně jako má i tu výhodu, že dokáže ohřívat v době levnějších tarifů. Pokud půjdeme i do segmentu vytápění, doporučíme dnes oblíbený kvalitní plynový kotel. Jeho předností je hlavně snadný, doslova automatický provoz. Pokud chcete šetřit co nejvíce, je ideální vsadit na kotel kondenzační. Právě ten totiž dokáže využívat i zbytkového tepla, které také dokáže následně přeměnit na potřebnou energii. Na zmar tak nepřijde téměř nic. I přes jeho vyšší pořizovací cenu můžeme říci, že se v souvislosti s nižšími náklady určitě vyplatí i vám.

Nechte pracovat přírodu

I její sílu můžete využít k tomu, abyste efektivně vytápěla. Na mysli nemáme jenom tepelná čerpadla, která dokážou čerpat energii ze vzduchu, z vody, nebo ze země. Myslíme třeba i to, že vám interiér pomohou ohřát také sluneční paprsky. V krásných dnech stačí vytáhnout interiérové žaluzie a nechat slunce, ať se činí. Opačný postup se žaluziemi se zase hodí v období léta, když nechcete utrácet za klimatizaci. V takovém případě je nejlepší nechat žaluzie zatažené, aby sluneční paprsky do interiéru neprošly a ten tak nebyl ohříván více, než by bylo nezbytně nutné.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)