Bytový textil přímo od výrobce

Poslední aktualizace: 18.4.2019

Bytový textil přímo od výrobce 2

Jak si kdo ustele, tak si také lehne. A jelikož spánek je na denním pořádku a v posteli strávíme skoro polovinu svého života, měla by být zcela dle našich představ a v souladu s ostatním vybavením interiéru.

To netvoří jen nábytek a televize, ale také dekorační předměty. Polštářky, deky, ručníky, povlečení, přehoz na postel a další.

Jednou ze společností, která Vám může nabídnout kvalitní bytový textil a zároveň se pochlubit mnoha spokojenými zákazníky, je rodinná firma s více než dvacetiletou historií – B.E.S. – Petrovice.

Jak vybrat kvalitní bytový textil?

Abyste vylepšili interiér vašeho obydlí, vybírejte s láskou a dle svého vkusu. Nemusíte se nutně držet aktuálních módních trendů. Vy se bude balit do deky u televize, spát v povlečení nebo sedět na polštářku na židli.

Bytový textil vyžaduje pečlivý výběr. Důležitá je správná kombinace barev, materiál a celkový design výrobků.

Barva

Ke světlému nábytku se skvěle hodí bytový textil sytějších tmavších barev. Ke tmavému nábytku zase světlé barvy. Využijte sílu kontrastů.

Design

Držíte se hesla „V jednoduchosti je krása“, nebo máte radši vzory? Fantazii se meze nekladou a důležitý je celkový výsledný dojem a vaše spokojenost.

Bytový textil přímo od výrobce 3

Materiál

Ten je důležitým kritériem hlavně při výběru povlečení. Jaké si můžete pořídit?

Bavlna

Pořád patří mezi klasiku, která neomrzí. Dobře saje vlhkost, je měkká, příjemná na dotek a hřeje. Patří mezi nejoblíbenější materiál. Jedinou nevýhodou je, že se mačká a vy ji musíte žehlit nebo mandlovat. Nebo si pořídit přehoz na postel, který drobné nedostatky skryje.

Mikrovlákno

V létě chladí a v zimě udržuje tělesnou teplotu. Na jeho složení se z 90% podílí mikrovlákno, zbylých 10 % tvoří viskóza. Má vysokou absorpční schopnost a je vhodné také pro alergiky a astmatiky.

Flanel

Vyrábí se z hustě tkané 100% bavlny o vysoké gramáži a hustotě. Za jeho hebkostí a měkkostí stojí „počesání tkaniny“. Je vhodný hlavně pro podzimní a zimní měsíce, protože pěkně hřeje.

Krep

Dobře izoluje a saje. Jeho údržba není náročná (nemusí se žehlit), ale ne každému vyhovuje. V pravidelných pruzích se střídá jemná a vroubkovaná část, na kterou si musíte zvyknout. Někdo si ale nezvykne.

Cílem bytového textilu je zútulnit vaše bydlení. Nábytek si pořizujete na delší dobu, podlaha a stěny se také nemění moc často. Bytový textil ale můžete pravidelně obměňovat. Vzít v potaz třeba i roční období. Stačí tak málo a máte zcela jiný domov. I když bydlíte pořád ve stejném bytě.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)