Byt v Praze a chalupa za městem. To je ideální bydlení nové doby

Poslední aktualizace: 30.6.2016

Z bytu v centru Prahy to máte jen pár kroků do klubů, kaváren a na úřady. Na víkend byt zamknete a jedete relaxovat na chalupu do přírody. Takový je podle realitních kanceláří trend poslední doby.

Češi a chalupářská tradice

Chaty a chalupy naposledy zažívaly velký boom za socialismu. Daleko od města byl klid a straničtí aparátčíci tam lidem nemluvili do života.

Po revoluci se všechno změnilo. Chaty už nebyly tak zajímavé, protože padla železná opona a najednou mohli lidé jet kamkoliv za hranice. A obyvatelé už měli dost panelákových bytů a jejich ideálem se stal rodinný domek v satelitním městečku.

V poslední době ale začaly být nevýhody takového bydlení stále zřejmější. V podobných lokalitách:

  • chybí občanská vybavenost (obchody, školy, restaurace),
  • lidé musí dojíždět za prací,
  • pouze obtížně se vytváří místní komunita (přes den vylidněno, večer každý sám doma).

Návrat do Prahy

Proto se lidé stále víc dívají na prodej bytů v Praze a vrací se do větších měst. Všechno tam mají po ruce a nemusí dojíždět. Nejsou izolovaní a u přátel na návštěvě jsou za pár minut.

zivotzeny_cz_finep_cz_01

Lidem, kteří preferují aktivní život styl, dokonce menší městské byty vyhovují. Stejně jsou celý den v práci a večer vyráží ven za zábavou. Úklid malého prostoru zabere jen chvilku a ani hypotéka není tak vysoká.

A o víkendu zmizí z města a aktivně relaxují na chalupě. Trend potvrzují realitní kanceláře, které hlásí nárůst počtu prodaných chalup oproti loňskému roku o 38 %.

Vyberte si svůj byt

Pokud se podobný životní styl zamlouvá i vám, začněte se poohlížet po menších nových bytech na prodej v Praze. Dobrou volbou jsou například byty v Hostivaři. V novém bytovém domě vznikne 54 bytů. Rodiny s dětmi ocení, že je poblíž škola i školka.

zivotzeny_cz_finep_cz_02

Další možností jsou byty v Praze 5. Výhodou bydlení v novostavbě je bezproblémové parkování. Auto, se kterým budete jezdit na chalupu, zaparkujete v podzemním podlaží nebo v samostatných garážích.

zivotzeny_cz_finep_cz_03

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)