Bydlení, které má genius loci? Jedině ve vintage stylu!

Poslední aktualizace: 5.11.2014

Chcete svému domovu vdechnout jeho vlastní život a hlavně duši? A slyšeli jste už o vintage stylu? Vintage styl je designovou záležitostí s vlastní duší a také vlastním stylem. Pokud milujete časy dávno minulé, které jsou protkané kouzlem starých dob, pak čtěte dál. Díky nám a díky Vintage stylu proměníte svůj domov na místo svých snů.

Lidé říkají, že Vintage styl je kombinací retro stylu, moderny a tradičního romantismu. Pravdou však je, že Vintage styl není retro. Retro se vrací do minulosti, z které vytahuje staré styly a staví je na piedestal módních trendů. Vintage styl není ani moderna, neboť ta stojí jen na současnosti. Vždyť samo slovo „moderna“ vychází z latinského modo, tedy nyní.

Na rozdíl od těchto dvou stylů se Vintage styl se vrací do minulosti. Je jedno, jestli budou všechny prvky laděny do stylu začátku či konce 19. století, nebo bude každý kousek nábytku pocházet z jiného uměleckého období. Hlavní je, aby každá židle, každý sekretář či toaletní stolek měl svůj příběh a vytvářel tak osobitou atmosféru.

ID-100217521

Kde takový nábytek sehnat?

Pokud chcete to pravé ořechové a nábytek, který má skutečný příběh, obejděte bleší trhy nebo starožitnictví či se podívejte na půdu vaší babičky. Pokud toužíte hlavně po stylových věcech, pak se můžete stavit do obchodu s designem. S ohledem na to, že Vintage styl je zrovna v módě, dozajista tam najdete stylové „historické“ kousky, které budou působit velmi autenticky.

Barvy Vintage stylu

Barevný základ Vintage stylu čerpá z neutrálních a pastelových barev, jako jsou šedá, hnědá, béžová, zelená, modrá, růžová…

Dekor nábytku bývá vymalován výraznými, sytými barvami. Často zobrazují něžné květiny, ale také jiné přírodní vzory, tedy jiné rostliny a zvířátka.

ID-100281399

Materiály, na kterých Vintage staví

Vintage styl využívá hlavně dřevo, ale také kov a sklo. Co se materiálů týče, mluvíme samozřejmě o nábytku, u kterého ještě chvilku zůstaneme. Pokud nevíte, jaký nábytek si pořídit, jaké kousky odpovídají starým dobám, poradíme vám. Dům laděný do Vintage stylu vyzdobte starou kredencí, klasickým toaletním stolečkem se zrcadlem a zdobeným rámem, intarzovaným sekretářem a nejlépe i postelí s nebesy.

Zámecké dekorace

Pokojík si pak můžete dozdobit dekoracemi, které vídáváte na zámcích, tedy malovaným porcelánem či starými obrazy.

ID-100224580

Zdroj obrázků: www.freedigitalphotos.net

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)