Bleskový úklid za hodinu

Taky nesnášíte neohlášené návštěvy nebo úklid na poslední chvíli? Poradíme vám několik triků, jak uklidit rychle a efektivně. Během necelé hodinky bude váš byt vypadat jako z cukru a vyhnete se tak pomluvám ze strany hostů nebo špatného dojmu. Aby byl úklid skutečně efektivní, musíte se zaměřit na důležité body domácnosti. Po vynechání detailů tak ušetříte spoustu času a nebudete se muset před návštěvou stydět.

Nepořádek v bytě
Photo Credit: Belledame73 via Compfight cc

V pěti rychlých a jednoduchých krocích zjistíte, na co se zaměřit a jakým stylem vybrané prostory uklidit. Pokud přeci jen nestihnete vše, jistě již vaši hosté přimhouří oči. Důležitý je alespoň částečný úspěch.

Prázdný prostor je uklizený prostor

Jde o optický klam, který dokáže hotové zázraky. Zaměřte se především na kuchyňskou linku, stoly a další plochy, na kterých máte nepořádek. Prázdný prostor v těchto oblastech dokáže vykouzlit dojem uklizeného bytu. Všechny přebytečné věci, které na těchto plochách válejí, ukliďte na své místo a plochu otřete, aby na ní nebyly drobečky ani prach. Budete se divit, jak dokážou prázdné plochy prosvítit domácnost.

Nepořádek v kuchyni
Photo Credit: Erica Gilbertson via Compfight cc

Čisté podlahy jsou základ

I kdybyste měli celý byt čistý, veškeré kouzlo se ztratí ve chvíli, kdy zapomenete na podlahu. Proto se pokuste vytřít a vyluxovat všechny podlahy. Smetí na podlaze totiž většina lidí považuje za nepořádek celé domácnosti. Pokud tolik času nemáte, vytřete či vyluxujte pouze ty podlahy, kam jste ochotní návštěvu pustit. Jestliže ani to nestíháte, přejeďte podlahu vysavačem nahrubo, abyste se zbavili alespoň hrubého smetí a popřípadě setřete mokrým hadrem viditelné fleky.

Zaměřte se na oblečení

Velice často se můžete setkat v domácnosti s oblečením, které se zde válí, visí nebo je přehozené přes okraje nábytku. Posbírejte tedy nejprve všechno špinavé oblečení, které bude v koši na prádlo vypadat mnohem lépe a poté ukliďte i ostatní druhy oděvů do skříní a šuplíků. Uvidíte, že budete mít doma hned větší pořádek. Zbytečně moc oblečení by nemělo viset ani na věšáku v chodbě. Rozházené boty alespoň seřaďte vedle sebe.

Využijte geometrii

Jestliže nemáte čas nebo možnost uklidit z ploch všechny věci na své místo, pokuste se oklamat návštěvu geometrií. Stačí totiž na stole seřadit věci do pravého úhlu nebo seřaďte vedle sebe. Můžete to nazvat třeba jako organizovaný nepořádek. Sami uznáte, že seřazené předměty vypadají mnohem lépe, než poházené bez záměru na hromádce.

Otevřete okna a vyneste odpadky

V rychlosti vyházejte do koše vše, co už nepotřebujete. Často se totiž na stolkách a skříňkách válejí papírky a další věci, které sice nikomu nevadí, ale jejich přítomnost je naprosto zbytečná. Vyházejte je proto do koše a odpadky odneste rovnou do popelnice, abyste se vyhnuli nepříjemným zápachům. Také doma vyvětrejte, abyste dostali do bytu čerstvý vzduch, a pro dokonalý efekt můžete využít vůni do domácnosti, která na návštěvu bude působit harmonicky.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)